REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Rugpjūčio 26 d. 11:31

A. Bilotaitė: mes ruošiamės ateityje galimoms riaušėms arba galimiems įvairiems procesams

Vilnius

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


185851

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad prie Seimo vykusiame mitinge, kuris vėliau virto riaušėmis, „pareigūnų veiksmai buvo adekvatūs, o kritinių klaidų buvo išvengta“. Vis dėlto ministrė pripažįsta, kad renginio metu galimai pritrūko Viešojo saugumo tarnybos ir Policijos departamento glaudesnio bendradarbiavimo.

„Matome, kad buvo išvengta ir civilių aukų. Kalbant apie pačią situaciją mes tuo metu turėjome 270 pareigūnų ir 187 VST pareigūnus. Turiu pabrėžti, kad mūsų pareigūnai, dalyvaudami panašiose situacijose, panašiuose renginiuose vadovaujasi geriausia tarptautine patirtimi, vadovaujasi skandinavišku modeliu“, – Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Bilotaitė.

„Tai reiškia, kad stengiamasi neeskaluoti situacijos, taip pat veikė dialogo grupės ir tikslas yra nenaudojant jokių papildomų prievartos priemonių užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą“, – pridūrė ji.

Visgi ministrė pripažįsta, kad renginio metu pritrūko institucijų glaudesnio bendradarbiavimo.

„Įvertinus tos dienos įvykius, mes matome, kad galbūt pritrūko institucijų, Viešojo saugumo tarnybos ir Policijos departamento tokio glaudesnio bendradarbiavimo. Bet tiek pareigūnai, tiek operacijų vadovai padarė išvadas ir ateityje gaudus bendradarbiavimas bus užtikrintas“, – sakė ji.

A. Bilotaitė taip pat pabrėžia, kad yra ruošiamasi ir galimoms riaušėms ateityje.

„Mes ruošiamės ateityje galimoms riaušėms arba galimiems įvairiems procesams. Todėl kiekvienu atveju iš anksto bus parengiamos rekomendacijos ir planai. Ir už neteisėtus veiksmus, už riaušių organizavimą ir kurstymą bus taikoma atsakomybė, kokia yra numatyta teisinėje valstybėje“, – pabrėžė A. Bilotaitė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA