REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 28 d. 13:07

A. Bilotaitė: Lenkijos ūkininkams ketinant blokuoti vieną iš pasienio punktų, pareigūnai yra pasirengę užtikrinti tvarką

Lietuva

BNS nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


293364

Penktadienį Lenkijos ūkininkams ketinant blokuoti vieną iš pasienio punktų, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, jog šalies tarnybos yra pasirengusios užtikrinti viešąją tvarką šalies pasienyje.

„Tai aptarta su mūsų tarnybų vadovais, įsivertintos rizikos ir tie nepatogumai, kas gali kilti Lietuvos pusėje. Esame aptarę, kad mūsų pareigūnai yra pasirengę užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą, kad kuo mažiau nepatogumų kiltų mūsų gyventojams“, – trečiadienį prieš prasidedant Vyriausybės posėdžiui žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

„Pareigūnai yra pasiruošę, jie profesionalai – žino, kaip reaguoti. Pasidėlioti techniniai dalykai. Tiesiog svarbu paminėti, kad tai yra aptarta su mūsų tarnybomis ir jos yra pasiruošusios“, – pažymėjo ji.

Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio ketina blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu norima tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Praėjusią savaitę Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA