REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 15 d. 13:41

A. Bilotaitė: atkuriama VSAT Pakrančių rinktinė leis operatyviau reaguoti į grėsmes

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


278082

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad atkuriama Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinė leis pareigūnams operatyviau reaguoti į grėsmes.

„Buvo priimtas sprendimas atkurti Pakrančių rinktinę, kad būtų galima žymiai geriau ir operatyviau reaguoti į naujus iššūkius, nes jūros sienos apsauga yra specifinė“, – žurnalistams Neringoje penktadienį sakė A. Bilotaitė.

Čia ji stebėjo, kaip vykdoma jūros sienos kontrolė taip pat VSAT organizuotas tarpinstitucines pratybas.

Ministrės teigimu, Pakrančių apsaugos rinktinę planuojama atkurti nuo kitų metų pradžios.

Rinktinė veiks pasienio ruože prie valstybės sienos su Rusija ir Latvija, teritorinėje jūroje, jos priekrantėje, jūrų uostuose ir veiklos teritorijoje esančiuose oro uostuose, Kuršių mariose.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, atkurta rinktinė užtikrins efektyvesnę kovą su kontrabanda bei neteisėta migracija – numatyti migracijos ir kriminalinės žvalgybos padaliniai.

Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė prisidės ir prie strateginių objektų apsaugos – į jos saugomą ruožą papuola Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SDG) terminalas.

Pakrančių rinktinė VSAT jau veikė iki 2020-ųjų pradžios. Tuomet ji buvo sujungta su Pagėgių rinktine. Naujoje Pagėgių rinktinėje buvo įkurtas Pakrančių apsaugos skyrius, atsakingas už valstybės sienos apsaugą teritorinėje jūroje ir Kuršių mariose.

Savo ruožtu pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas teigė, kad naikinant šį padalinį „nebuvo įvertinti visi aspektai“, nors siekta sutaupyti ir perskirstyti lėšas.

„Saugumo situacija buvo kitokia tiek prie Rusijos sienos, tiek prie Baltarusijos“, – kalbėjo VSAT vadas.

Lietuva su Rusija turi 255 kilometrų sausumos sieną, Kuršių mariomis – 18 kilometrų, Baltijos jūra – 22 kilometrus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA