REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 8 d. 08:43

A. Armonaitė: žmonės gali nepirkti „Vičiūnų“ produkcijos, neperrinkti V. Matijošaičio

Kaunas

BNS Fotobanko nuotr.

Goda VileikytėŠaltinis: BNS


288423

Ukrainai į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą įtraukus Lietuvos žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos bendrovę „Vičiūnų grupė“, o Lietuvos prekybininkams neketinant atsisakyti prekiauti jos produkcija, ekonomikos ir inovacijų ministrė teigia, kad pirmiausia patys žmonės gali nepirkti šių prekių, be to, jie galėtų neperrinkti vieno grupės savininkų – Kauno mero Visvaldo Matijošaičio.

„Mes kiekvienas pirmiausiai galime įvesti sankcijas ir nepirkti tos produkcijos, dar daugiau – galime neperrinkti į politinius postus žmonių, kurie neišeina (iš Rusijos – BNS) ir daro Rusijoje verslą. (...) Tai pirmiausia reikia pradėti kiekvienam nuo savęs. (...) Dar keisčiau, kad žinodami tą faktą, tai nėra naujiena kažkokia labai didelė, bet net ir žinodami tą faktą, toliau politinėj aplinkoj yra perrenkami, turiu omeny Kauno merą, ir kažkaip niekas tų klausimų neuždavė“, – LRT radijui pirmadienį sakė Aušrinė Armonaitė.

Ji priminė, kad Vakarų sankcijos netaikomos maisto produktams, todėl jų eksporto ir importo apriboti neįmanoma.

„Kaip valstybė (...) – tiek instrumentų, kiek mes turėjome, – mes jais pasinaudojome. Pavyzdžiui, ir mūsų ministerija apribojo technologijų patekimą į Vidurio Azijos šalis, tas dvejopos paskirties naudojimo prekes, kurios naudojamos ginkluotėje, jų eksportą per mūsų šalį apribojome. Maistas nėra ta prekė, kurią mes galėtume taip apriboti ar kurią Europos Sąjunga šiuo metu sankcionuoja“, – aiškino ministrė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA