REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 25 d. 12:39

A. Armonaitė: atvirumo Krašto apsaugos ministerijoje galėjo būti ir daugiau

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


295975

Į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) pirmadienį liudyti atvykusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad iš pareigų pasitraukiantis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas užmetė šešėlį ant visos Krašto apsaugos ministerijos (KAM). Ministrė taip pat pažymi iš KAM pasigedusi atvirumo, kalbantis su užsienio investuotojais.

„Yra užmestas visai krašto apsaugos sistemai šešėlis. Mano atsakymai gal šiek tiek prisidės prie aiškumo, prie atsakymų tyrėjams, atsakymų visuomenei. Tai mielai pateiksiu viską ką žinau, kuo galiu padėti“, – žurnalistams pirmadienį teigė A. Armonaitė.

„Man kaip ministrei yra neįtikėtina, blogąja prasme, kaip per 30 metų Lietuvoje yra neatsiradusi nė viena tiesioginė užsienio investicija reikšmingesnė gynybos srityje. Tai aš sakyčiau, kad tai yra kenksminga iš esmės valstybės. Tikiu, kad pakeisime tai dabar. Dabar proaktyviai visa Vyriausybė dirba, kad būtų investuotojų daugiau“, – sakė ji.

Todėl A. Armonaitė pažymi, kad atvirumo KAM galėjo būti ir daugiau.

„Kai bendraujame su vienos ar kitos srities įmonėmis, pavyzdžiui, energetikos sritys ar susisiekimo, lygiai taip pat gynybos, tai labai svarbu, kad ne tik Ekonomikos ministerija su jomis dirbtų ir šnekėtųsi, bet ir tos srities ministerija, kurios reguliavimo lauke vyksta. Tai Krašto apsaugos ministerija galėjo būti atviresnė“, – sakė ministrė.

Korupcijos ženklų krašto apsaugos sistemoje A. Armonaitė tikino nepastebėjusi.

„Kas liečia gynybos sritį, tiesą sakant, tokių ženklų, kažkokių šešėlių iš savo lauko aš nepastebėjau“, – teigė ji.

A. Armonaitė taip pat pabrėžė, kad A. Anušauskas turėjo geriau pagalvoti apie viešai daromus pareiškimus ir jų pasekmes.

„Vis dėlto reikėtų galvoti, ką kalbi. Nes kai išeina iš paliekančio pareigas ministro lūpų tokie žodžiai, tai sukelia milžinišką efektą visuomenėje. Nepasitikėjimo efektą visa krašto sistema. Mes dabar šnekame apie finansavimo didinimą krašto apsaugos sistemai. Tai turime dabar tris kartus daugiau dirbti, kad tas skaidrumas atsirastų“, – pabrėžė politikė.

STT dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje jau apklausė iš pareigų besitraukiantį krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Lauryną Kasčiūną, Seimo narį liberalą Raimundą Lopatą ir buvusį krašto apsaugos viceministrą Vilių Semešką.

ELTA primena, kad iš pareigų besitraukiantis A. Anušauskas teigė darbo Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) metu susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“. Tokias ministro užuominas prezidentas įvertino kaip labai rimtas. Į minėtus A. Anušausko pareiškimus suskubo reaguoti ir parlamento opozicija. Seimo mažumai priklausančios partijos pareiškė, kad nebedalyvaus premjerės pirmadienį organizuojamame susitikime, kuriame bus svarstomas lėšų gynybai klausimas. Dėl tų pačių A. Anušausko užuominų partija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašant pradėti ikiteisminį tyrimą.

STT savo ruožtu pranešė, kad šiuo metu ikiteisminių tyrimų, susijusių su KAM, nėra pradėjusi. Visgi, tarnyba patvirtino iš ministerijos sulaukusi informacijos apie Seimo narį, parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narį R. Lopatą. Pastarasis tvirtino, kad nėra aišku, ar STT analizuojami duomenys susiję su juo pačiu, ar su galima korupcija pačioje KAM.REDAKCIJA REKOMENDUOJA