PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Kovo 9 d. 12:21

A. Anušauskas: yra sulaikytų strateginius objektus fotografavusių asmenų

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


208014

Lietuvoje yra sulaikytų strateginius objektus, tarp kurių – ir kariniai, fotografavusių asmenų, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Jis tai sakė kalbėdamas apie suaktyvėjusius Rusijos ir Baltarusijos žvalgybininkų veiksmus.

„Žinoma, kad fiksuojami žmones, kurie, pavyzdžiui, fotografuoja karinius, strateginius objektus, tai gali būti infrastruktūriniai, svarbūs objektai“, – trečiadienį žurnalistams Vyriausybėje sakė A. Anušauskas.

„Tai stebima, yra sulaikytų tai dariusių asmenų“, – pridūrė jis.

Jis nedetalizavo, kiek tokių asmenų šiuo metu sulaikyta.

Pasak A. Anušausko, suaktyvėję šių šalių žvalgybų veiksmai susiję su Rusijos agresija Ukrainoje, karių judėjimu.

„Žinoma, kad suaktyvėjimas egzistuoja, nes kai Baltarusija ir Rusija išvedė didelę dalį savo pajėgų ir sumetė viską prie Ukrainos, rusai – į Ukrainą, tai, be abejonės, jie labiau suaktyvino savo žvalgybą žiūrėdami, kokia situacija pas mus“, – kalbėjo ministras.

„Noriu tiesiog pabrėžti, tokie veiksmai, kai karinės pajėgos yra ženkliai susilpnintos Lietuvos pasienyje rodo, kad NATO šalys jiems niekada nekėlė ir nekelia jokios grėsmės“, – sakė jis.

Valstybės saugumo departamentas trečiadienį paskelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos žvalgyba taikosi į Lietuvoje veikiančius šių šalių opozicijos aktyvistus – juos seka, klausosi pokalbių, organizuoja provokacijas.

 

BNS