PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Balandžio 26 d. 08:51

A. Anušauskas Vokietijoje tarsis dėl paramos Ukrainai

Panevėžys

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


214117

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį Vokietijoje su sąjungininkais tarsis dėl Ukrainos karinių pajėgumų stiprinimo ir ilgalaikių šalies saugumo poreikių, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Šis pasitarimas rengiamas amerikiečių iniciatyva, jis vyks Jungtinių Amerikos Valstijų karinėje bazėje Ramšteine.

Pentagonas į Vokietiją sukvietė gynybos ministrus ir aukšto rango kariuomenių atstovus iš 40 sąjungininkių šalių, tiek NATO, tiek ir kitų su JAV artimai bendradarbiaujančių valstybių.

Susitikimo metu bus aptarta, kaip geriausia stiprinti Rusijos agresiją patiriančios Ukrainos karinius pajėgumus šiuo metu, taip pat – karui pasibaigus.

Susitikimo metu bus aptariami ir vertinami pastarieji okupacinės Rusijos kariuomenės puolamieji veiksmai Ukrainos rytuose.

Prieš susitikimą dėl tolesnio ginkluotės siuntimo į karo draskomą Ukrainą Maskva įspėjo apie „realią“ Trečiojo pasaulinio karo grėsmę.

„Tai realu, negalima to nuvertinti“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Tarp į susitikimą pakviestųjų šalių yra ne tik JAV sąjungininkės Europoje, bet ir Australija bei Japonija, kurios baiminasi, kad Rusijos pergalė Ukrainoje taptų precedentu ir paskatintų Kinijos teritorines ambicijas.

 

BNS