REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Vasario 16 d. 10:33

A. Anušauskas: Ukrainos suvereniteto išsaugojimas – ir Lietuvos saugumo garantas

Vilnius

BNS/Fotobankas

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


204793

Minint Valstybės atkūrimo dieną, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad Ukrainos suvereniteto išsaugojimas – ir Lietuvos saugumo garantas.

Anot ministro, šią dieną svarbu nepamiršti tų, kurių laisvei gresia pavojus.

„Tiek mūsų tauta, tiek Lietuvos kariai savo valia, drąsa ir atsidavimu priešinosi didesniems už save ir ne kartą įrodė, kad esame už skriaudikus stipresni savo nepalaužiama dvasia. Vedini šios dvasios ir ryžto ginti savo Tėvynę bei noro gyventi laisvoje Lietuvoje atkūrėme valstybę“, – sveikinime Vasario 16-osios proga sakė A. Anušauskas.

„Kaip tauta, suprantanti, už ką šimtmečiais buvo kovota ir suprasdami laisvės trapumą, šiandien visais įmanomais būdais palaikome tuos, kurių laisvei mūsų parama labai svarbi. Solidarumas su Ukraina ir jos žmonėmis ne tik kalbomis, bet ir darbais siunčia žinią, kad Ukrainos suvereniteto išsaugojimas – tai ir mūsų saugumo garantas“, – teigė jis.

Jo teigimu, Lietuva remia Ukrainą ne tik diplomatiniais ir politiniais būdais, bet ir siekia stiprinti šios šalies gynybinius pajėgumus – prieš keletą dienų Ukrainai perduota priešlėktuvinių raketų siunta.

„Ukrainos saugumas yra ir mūsų saugumas. Atsižvelgdami į didėjantį Rusijos karinį spaudimą Ukrainoje ir aplink ją, suteikiame papildomą paramą, kuri sustiprins Ukrainos karinius pajėgumus bei gebėjimą ginti savo teritoriją ir gyventojus galimos Rusijos agresijos atveju“, – tvirtino ministras.

Anot jo, Lietuva vykdo ir toliau vykdys nuoseklią politiką bei visomis teisiškai įmanomomis priemonėmis rems Ukrainos pastangas judėti Vakarų kryptimi.

Rusija prie Ukrainos sienų šiuo metu sutelkusi per 100 tūkst. karių. Nepaisant pranešimų apie atitraukiamus karius, Vakarai nuogąstauja, kad Kremliaus invazija į provakarietišką kaimynę yra labai tikėtina.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA