PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Balandžio 19 d. 19:55

A. Anušauskas: turime ir toliau tvirtai palaikyti Ukrainos teritorinį vientisumą

Pasaulis

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


172184

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad ir būtina ir toliau tvirtai palaikyti Ukrainos teritorinį vientisumą bei jos sienų neliečiamumą, Rusijai telkiant pajėgas prie šios šalies sienų.

Ministras pirmadienį taip kalbėjo susitikime su Estijos gynybos ministru Kalle Laanet (Kale Lanetu).

„Pastaruoju metu matome Rusijos provokacinius veiksmus pasienyje su Ukraina ir okupuotame Kryme. Stebime karinių pajėgų kūrimą ir kokybinį karinio potencialo didėjimą perginkluojant ir rengiant pajėgas. Turime ir toliau tvirtai bei vieningai palaikyti Ukrainos teritorinį vientisumą ir jos sienų neliečiamumą“, – ministerijos pranešime teigė A. Anušauskas.

Su Estijos gynybos ministru susitikimo metu buvo aptarti regioninio saugumo, dvišalio bendradarbiavimo bei artėjančio NATO šalių vadovų susitikimo klausimai, o po susitikimo ministrui buvo aprodyta estų turima karinė infrastruktūra didžiausiame Estijos kariniame poligone Tapoje.

 A. Anušauskas pasinaudojo taip pat oficialiai pakvietė K. Laanet į gegužę Lietuvoje planuojamą trijų Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimą.

Lietuva šiemet pirmininkauja Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimui.

Aktyviausiai Baltijos šalys bendradarbiauja NATO oro policijos, atskirų pajėgų bendradarbiavimo, bendrų pratybų srityse.

Ilgus metus vykdomi trišaliai ir dvišaliai projektai, tokie kaip Baltijos karinė jūsų eskadra, Baltijos gynybos koledžas, regioninis jūrinės erdvės suvokimo pajėgumo kūrimas, taip pat vykdomas pajėgumų planavimo sinchronizavimas, koordinuojami bendri įsigijimai, rengiamos bendros pratybos, mokymai.

BNS