REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Vasario 22 d. 20:16

A. Anušauskas: toliau aktyviai remsime Ukrainos siekį tapti NATO nare

Lietuva

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


165950

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad Lietuva ir toliau tęs paramą Ukrainos vykdomoms reformoms, jos euroatlantiniam integracijos siekiui. Tai jis užtikrino pirmadienį vykusiame Ukrainos gynybos reformų rėmėjų – JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos ir Lietuvos – gynybos ministrų nuotoliniame susitikime su Ukrainos gynybos ministru Andrijumi Taranu.

„Ukrainos sėkmė yra mūsų sėkmė, todėl ir toliau aktyviai remsime Ukrainos siekį tapti NATO nare. Ukrainos gynybos ministerija rengia naują karinę strategiją, numatančią kariuomenės vystymo planus, vykdo Gynybos valdymo sistemos peržiūrą. Tai yra svarbūs darbai, kurie apibrėš Ukrainos gynybos sektoriaus plėtros kryptis ateityje. Lietuva su Ukraina dalinsis savo patirtimi, įgyvendinant reformas ir rengiant Ukrainos ginkluotąsias pajėgas“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas ministras A. Anušauskas.

Ukrainos gynybos ministras A. Taranas susitikime dalyvavusiems gynybos ministrams pristatė saugumo situaciją ir gynybos reformų prioritetus, kuriais siekiama transformuoti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, organizuoti veiklą pagal NATO procedūras ir standartus.

Lietuva tęs dvišalį bendradarbiavimą ir paramą profesinio karinio švietimo srityje. Pagal Seimo patvirtintą mandatą Lietuvos kariai ir toliau dalyvaus Lietuvos nacionalinėje karinio mokymo misijoje Ukrainoje.

Nuo Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva palaiko Ukrainą, remia ją įvairiomis formomis, įskaitant ir karinę paramą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA