PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 19 d. 09:12

A. Anušauskas tikisi Norvegijos paramos dėl NATO bataliono plėtros Lietuvoje

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


217183

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako besitikintis Norvegijos paramos dėl NATO bataliono plėtros Lietuvoje.

Tą jis ketvirtadienį Vilniuje pareiškė bendrame pasisakyme žiniasklaidai drauge su norvegų gynybos ministru Bjornu Arildu Gramu.

„Artėjančiame Madrido viršūnių susitikime mes tikimės esminių sprendimų, kurie stiprins NATO rytinės dalies gynybą. Manyčiau, kad tai yra bendras interesas, kartu turime siekti bendrų tikslų, – teigė Lietuvos ministras. –  eFP pajėgos turėtų būti didinamos iki brigados dydžio ir tikimės Norvegijos paramos.“

Ispanijoje, Madride, birželį vyks Aljanso lyderių susitikimas. Jame Lietuvos atstovai tikisi, jog NATO peržiūrės Rytinio flango gynybos planus ir įsipareigos iš batalionų į brigadas transformuoti Baltijos šalyse, Lenkijoje dislokuotas priešakines pajėgas.

A. Anušauskas padėkojo Norvegijai už indėlį į Lietuvos saugumą ir papildomai atsiųstus karius po to, kai į Ukrainą vasario pabaigoje įsiveržė Kremliaus pajėgos.

Oslo pajėgos Lietuvoje, kurias sudaro apie 200 karių, tarnauja NATO tarptautiniame batalione Rukloje.

Savo ruožtu praėjusį mėnesį gynybos ministro pareigas pradėjęs eiti B. A. Gramas teigė, kad Lietuva yra gera priimančioji šalis.

„Geri Norvegijos ir Lietuvos santykiai yra ilgalaikiai, (...) ir tai ypač svarbu dabartinėmis aplinkybėmis, kurias išgyvename Europoje“, – kalbėjo ministras. 

Pasak jo, šalies indėlis į tarptautinį NATO batalioną Norvegijai taip pat labai svarbus, nes tai užtikrina regiono stabilumą ir situacijos nuspėjamumą.

„Tai kol kas yra didžiausi užsienyje mūsų dislokuoti pajėgumai“, – sakė B. A. Gramas.

BNS