REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Liepos 24 d. 17:45

A. Anušauskas tikina, kad Lietuva saugi: nesibaiminkime savo šešėlio ir nustokime šokti pagal dezinformacines žinutes

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


273706

„Wagner“ grupuotės kariams telkiantis Baltarusijoje, o Kremliui ir Minskui siunčiant žinutes apie neva į Lenkiją trokštančius veržtis samdinius, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pabrėžia, kad Lietuvos saugumo situacija nuo to niekaip nesikeičia.

Apskritai, anot ministro, lietuviams reikėtų nustoti „šokti pagal dezinformacines žinutes“.

„Estija tveria, o ką mes? Latvija stato, o kur mes? Lenkija permeta, o kodėl mes? Ko gero patys dažniausi klausimai šiuo metu. Vagnerininkų emblemoje yra kaukolė – oj kaip baisu... Tokių emblemų galima ir daugiau pasigaminti, bet kaip tai pakeičia samdinių aprūpinimą amunicija (nėra), sunkiąja technika (paliko Ru) ir pagaliau smegenimis (niekada neturėjo)? Lukašenka vos nulaiko Prigožiną, o Putinas vos nulaiko Lukašenką? Ane? Jau patikėjot?“ – asmeninėje Facebook paskyroje ironizavo ministras.

A. Anušausko teigimu, per pastaruosius metus Lietuvos kariuomenės galimybės ir ugnies galia, nekalbant apie sąjungininkus, ženkliai pasikeitė. Anot ministro, šiuo metu Lietuva turi realias galimybes iš šarvuotos technikos naikinti kelis šimtus šarvuotų ir nešarvuotų taikinių vienu metu.

„Iki tankų imtinai“, – pabrėžė A. Anušauskas.

„Karinis mobilumas ir gebėjimas greitai pervežti amuniciją ir kitus karinius krovinius padidėjo kelis kartus, šiais metais stipriai plečiasi mūsų gebėjimai naikinti artimu nuotolių taikinius ore, ženkliai pasididinome amunicijos ir kitas reikalingas atsargas... Pagaliau nepamirškime, kad esame viso NATO aljanso gynybinės sistemos dalis“, – pabrėžė ministras.

A. Anušauskas taip pat pažymėjo, kad Lietuvoje nuolat, netoli agresoriaus, budi ir yra pasirengę veikti greito reagavimo batalionai.

„(Lietuvoje – ELTA) kariniai daliniai išsidėstę 20, 30, 40, 50, 80 km nuo potencialaus agresoriaus sienos. Tad iš esmės greta sienos budi mūsų aukštos parengties greito reagavimo batalionai, jau nekalbant apie kitus karinius dalinius, SOP. Nepamirštam ir sąjungininkų amerikiečių, kurie kartu su su mūsų kariais yra 15–20 km nuo sienos Pabradės poligono lauko stovyklose“, – sako A. Anušauskas.

„Todėl baikime baimintis savo šešėlio, o pasistenkime bent jau nenuvertinti mūsų kariuomenės galimybių, kuri per artimiausius 1–3 metus sukurs ir dar papildomus ar visiškai naujus pajėgumus – HIMARS, NASAMS, elektroninės kovos ir kt.“ – teigė A. Anušauskas.

Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka sekmadienį, po susitikimo su Rusijos Federacijos prezidentu Vladimiru Putinu pareiškė, kad „laiko“ Rusijos „Wagner“ samdinius centrinėje Baltarusijoje ir kad Minskas „kontroliuoja“ situaciją su liūdnai pagarsėjusiais kovotojais savo teritorijoje.

A. Lukašenka taip pat tikino, kad „Wagner“ samdiniai prašo jo leidimo vykti į Vakarus, į Varšuvą, į Žešuvą (Lenkija).

ELTA primena, kad pastaruoju metu stebimas karinės bendrovės „Wagner“ samdinių persikėlimas į Baltarusiją.

Kaip teigia kai kurie Lietuvos politikai, tai neigiamai keičia saugumo situaciją regione.

Šiuo metu į Baltarusiją atvykę „Wagner“ samdiniai kartu su šalies armija vykdo pratybas Bresto poligone, esančiame už 40 km nuo Ukrainos ir 30 km nuo Lenkijos sienų.

Lenkijos vadovybė penktadienį nutarė perkelti karines formuotes iš šalies vakarų į rytus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA