REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 27 d. 13:15

A. Anušauskas susitiko su JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu: aptarė iššūkius, su kuriais susiduria Lietuva

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


276426

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, sekmadienį susitikęs su Lietuvoje viešinčiu Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) vadu generolu majoru Marku J. Schindleriu, paminėjo 30 metų trunkantį bendradarbiavimą ir aptarė iššūkius, su kuriais susiduria Lietuva.

„Partnerystė su Pensilvanijos nacionaline gvardija yra mūsų bendradarbiavimo su Jungtinėmis Valstijomis pagrindas. Tikimės, kad ateinančiais metais ją dar labiau sustiprinsime. Per tiek metų partnerystė išsiplėtė ir apima ne tik paramą Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms, bet ir glaudžią draugystę tarp Lietuvos ir Pensilvanijos“, – kalbėjo ministras A. Anušauskas.

Pasak ministro, įvykę apie 800 bendrų renginių demonstruoja intensyvų bendradarbiavimą, kuris didina Lietuvos karių motyvaciją bei pasirengimo lygį.

Susitikime su gen. maj. M. J. Schindleriu ministras aptarė ir iššūkius, su kuriais kasdien susiduria Lietuva, kai Baltarusijoje nutarė įsikurti rusiška samdinių grupuotė. Kalbėta apie priemones, kurių imasi Lietuva ir mūsų kaimynai, kad apsisaugotų nuo galimų provokacijų.

Ministras taip pat pabrėžė, kad JAV pajėgos Lietuvoje ir regione išlieka kertiniu saugumo ir gynybos garantu.

Kalbėta ir apie istorinį Lietuvos sprendimą kurti diviziją, svarbius įsigijimus, Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karininkų pagalbą kibernetinės gynybos srityje.Pensilvanijos nacionalinė gvardija – viena didžiausių ir seniausių gvardijų JAV gynybos sistemoje, kurią su Lietuvą sieja ilga draugystė. Jau 30 metų PANG teikia įvairiapusę paramą Krašto apsaugos savanorių pajėgoms, vykdo instruktorių iš Lietuvos mokymus, dalyvauja bendrose pratybose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA