REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Balandžio 6 d. 21:24

A. Anušauskas sureagavo į G. Landsbergio užuominą dėl prezidento rinkimų: kol kas apie tai jokios kalbos nebuvo

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Karolina KonopackienėŠaltinis: ELTA


263771

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad jo sprendimas dėl dalyvavimo 2024 m. vyksiančiuose prezidento rinkimuose priklausys nuo konservatorių partijos narių nuomonės.

„Visa tai iš tikrųjų priklauso nuo tų žmonių, kurie pirmiausia pas mus partijoje ir už jos ribų pasisakytų, keltų (mane – ELTA), pavyzdžiui, kaip kandidatą. Kol kas apie tai kalbos jokios nebuvo, veiksmo jokio nebuvo. Dėl to aš ir sakau – kalbėti apie tai dar anksti“, – interviu TV3 televizijai sakė A. Anušauskas.

Kaip pažymėjo ministras, su partijos vadovybe jam dar neteko aptarti galimybės, jog būtent jis galėtų tapti konservatorių kandidatu artėjančiuose prezidento rinkimuose.

„Tėvynės Sąjungoje yra susiklosčiusios savos tradicinės kandidatų kėlimo procedūros – ten vadina demokratijos švente. Visi iškelia kandidatus, visi balsuoja atvirai, kviečia ir tuos žmones, kurie nėra partijos nariai, pasisakyti už kandidatus. Tai šiuo atveju, jeigu bus tas procesas ir bus (kandidatūra – ELTA) iškelta, jeigu bus tas palaikymas... Be abejonės, kandidatų yra ir gali būti ne vienas“, – sakė ministras.

Tai, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas į prezidentus 2024 m. galėtų būti A. Anušauskas, ketvirtadienį užsiminė konservatorių primininkas Gabrielius Landsbergis.

Aš tikrai neatmesčiau tokios galimybės. (...) Aš turėsiu vieną svarbų, bet tik vieną balsą. Vis tiek tai yra partijos apsisprendimas“, – ketvirtadienį DELFI TV sakė G. Landsbergis.

Visgi, politikas kartu pažymėjo, jog klausimas dėl to, kas bus partijos kandidatas kitąmet vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose, yra ankstyvas.

Viešojoje erdvėje diskutuota, kad artėjančiuose šalies vadovo rinkimuose konservatoriai gali nekelti savo kandidato ir paremti Liberalų sąjūdžio lyderę Viktorija Čmilytę-Nielsen. G. Landsbergis tokio scenarijaus neatmetė.

„Yra įvairių pavardžių ir, taip, Viktorijos pavardė yra vieną iš jų. Partijoje yra irgi taip pat stiprių žmonių, kurie, mano vertinimu, tikrai galėtų rimtai pasirodyti prezidento rinkimuose“, – akcentavo jis.

ELTA primena, kad krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas yra vienas geriausiai vertinamų Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės ministrų. Vasario mėnesį LRT užsakymu atliktos „Baltijos tyrimų“ apklausos duomenimis, konservatorių palankiai vertino 60 proc. respondentų, ketvirtadalis – nepalankiai, dar 15 proc. neturėjo nuomonės.

Artimiausi šalies vadovo rinkimai vyks 2024 m. gegužę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA