REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 26 d. 21:00

A. Anušauskas su JAV senatoriumi aptarė augančią karinę paramą Lietuvai: įsipareigojimas mūsų gynybai išlieka tvirtas

Lietuva

KAM, K. Kavolėlio nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: KAM inf.


249716

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas spalio 25 d. susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriumi Jonu Testeriu ir pabrėžė, kad nuolatinis JAV karių buvimas Lietuvoje yra itin svarbus atgrasymo elementas, todėl Lietuva yra pasirengusi didinti priimančiosios šalies paramą ir tobulinti infrastruktūrą.

„Dėkojame už rotacijų planą, pagal kurį JAV išlaikys nepertraukiamą bataliono dydžio pajėgų rotaciją bent iki 2026 metų pradžios. Tikimės nuolatines JAV karių rotacijas išlaikyti ir po 2026 metų. JAV karių buvimas Lietuvoje yra ypatingos reikšmės atgrasymo priemonė, privalome užtikrinti jų kovinę parengtį ir teikti visą reikiamą paramą", – sakė ministras A. Anušauskas.

Vizito Lietuvoje metu JAV karius Pabradėje lankęs ir jiems skirtą stovyklą „Herkus" apžiūrėjęs J. Testeris – demokratas iš Montanos, JAV Senato Asignavimų komiteto Gynybos pakomitečio pirmininkas. Nuo jo tvirtinamų sprendimų priklauso dalis Lietuvai teikiamos JAV karinės paramos.

„Man didelė garbė būti Vilniuje ir susitikti su gynybos ministru A. Anušausku tam, jog aptartume itin svarbią JAV ir Lietuvos karinę bei diplomatinę partnerystę. Jungtinės Valstijos didžiuojasi galėdamos paremti Lietuvos kariuomenės modernizavimo programą, padedančią užtikrinti šalies saugumą ir teritorinį vientisumą. Mes ir toliau tvirtai palaikysime Ukrainą bei mūsų Europos sąjungininkus gindami jų laisvę ir demokratiją nuo Rusijos agresijos", – sakė senatorius.

Spalį patvirtinus papildomą finansavimo paketą, 2022 metais bendra amerikiečių parama padidinta iki 221 mln. dolerių. Pasak A. Anušausko, šie pinigai padės Lietuvai atstatyti trūkstamus pajėgumus.

„Esame dėkingi už JAV skiriamą paramą mūsų pajėgumų vystymui. Tikimės, kad amerikiečių skiriama papildoma parama ir padidintos gamybos linijų apimtys leis atstatyti ir sustiprinti pajėgumus, kurių mums reikia labiausiai", – kalbėjo A. Anušauskas.

Ministras su JAV senatoriumi taip pat aptarė Lietuvos bendradarbiavimą su JAV Pensilvanijos Nacionaline Gvardija, paramą Ukrainai.

JAV – strateginė Lietuvos partnerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. JAV yra ir viena pagrindinių Lietuvos partnerių gynybos įrangos įsigijimų srityje: Lietuva jau daugelį metų iš JAV perka prieštankines raketų sistemas „Javelin", su JAV Vyriausybe pasirašytos sutartys ir dėl 500 šarvuotųjų visureigių JLTV bei 4 sraigtasparnių „Black Hawk" įsigijimo. Pastaruoju metu yra stiprinamas šalių bendradarbiavimas ir kibernetinio saugumo srityje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA