PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugpjūčio 29 d. 07:18

A. Anušauskas su ES gynybos ministrais aptars paramą Ukrainai, saugumo situaciją

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


276520

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime Toledo mieste Ispanijoje.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, vizitas prasidės ES Palydovų centre Madride.

Susitikimo metu daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos Sąjungos karinei paramai Ukrainoje ir sudėtingėjančiai saugumo situacijai Nigeryje aptarti.

ES gynybos ministrai aptars ambicingus tikslus apmokyti dar daugiau Ukrainos karių, karinę paramą kariaujančiai šaliai ir svarstymus skirti naują paramos Ukrainai paketą 2024-2027 metų laikotarpiui.

Kartu su Jungtinių Tautų ir NATO atstovais, kurie taip pat dalyvaus neformaliame ES gynybos ministrų susitikime, ministras A. Anušauskas diskutuos apie Rusijos keliamas grėsmes regioniniam ir globaliam saugumui. Bus kalbama apie saugumo situaciją prie ES rytinių sienų, Vakarų Afrikoje, Vakarų Balkanuose,

Anot ministerijos, planuojama, kad prie Lietuvos vadovaujamo PESCO kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų projekto (angl. CRRT) prisijungs ir Danija. Šis projektas skirtas suvienyti šalių kibernetinius pajėgumus siekiant reaguoti į galimus kibernetinius incidentus ar krizes.