REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 4 d. 08:49

A. Anušauskas: Rusijos ataka prieš Ukrainos AE gali sukelti nepamatuojamas pasekmes

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


207283

Rusijos atakos prieš Ukrainos atomines elektrines gali lemti „nepamatuojamas pasekmes“, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Apšaudymas atominės elektrinės yra išskirtinis veiksmas, nes pasekmės gali būti nepamatuojamos, Zaporižios elektrinės atveju pasibaigė viskas, kiek žinau, nors pataikė į energobloką, be katastrofinių padarinių. Tačiau tai rodo, kad Rusija savo tikslų siekia bet kokia kaina, net ir ekologinių-technogeninių katastrofų kaina“, – LRT penktadienį sakė A. Anušauskas.

Anot jo, Rusija taikosi į infrastruktūros objektus, siekia nutraukti elektros tiekimą Ukrainoje nepaisydama net to, kad tai susiję ir su jos pačios energijos tiekimo sistema, saugumu.

„TATENA palaiko su ukrainiečiais tiesiogiai ryšius, mes palaikome su tarptautine minėta mano organizacija. Taigi, informacija yra, davikliai, kurie stebi situaciją, taip pat, viskas veikia, panikai nereikia jokio pagrindo suteikinėti. Žinoma, situaciją reikia stebėti“ – tvirtino jis.

Rusijai daugiau nei prieš savaitę pradėjus karo veiksmus Ukrainoje, šalies pagalbos tarnybos penktadienį pranešė, kad Rusijos pajėgoms atakavus didžiausią Europoje Zaporižios atominę elektrinę, joje kilo gaisras.  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį apkaltino Maskvą griebusis „branduolinio teroro“ ir mėginant „pakartoti“ Černobylio katastrofą.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA