PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 22 d. 09:06

A. Anušauskas: Rusija ir toliau rengs įvairias provokacijas užsienio šalyse

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


292781

Rusija ir toliau rengs įvairias provokacijas užsienio šalyse, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Taip jis kalbėjo Estijos pareigūnams nuo gruodžio sulaikius 10 įtariamųjų šnipinėjimu Rusijai. Jiems buvo nurodyta vykdyti įvairias nusikalstamas veikas, įskaitant vidaus reikalų ministro ir žurnalisto automobilių langų daužymą ir paminklų niokojimą.

Tuo metu TV3, remdamasi šaltiniais, skelbia, kad Latvijoje nustatytas ir sulaikytas vyras, kuris sausio pabaigoje raudonais dažais apliejo partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklą Merkinėje. Jis panašią provokaciją buvo surengęs ir Latvijoje.

„Nereikia tikėtis, kad Rusija paliks savo metodus nuošalyje ir tiesiog lauks karo su Ukraina pabaigos, kaimyninių šalių visuomenių kiršinimas, demonstravimas, kad jie gali, o jų (kaimyninių šalių – BNS) valstybės institucijos negali atremti tokių hibridinių atakų, tai vyko, vyks nuolat“, – Žinių radijui ketvirtadienį teigė ministras.

Lietuvos žvalgyba nurodo, kad pastaruoju metu Rusijos organizuojamos operacijos pasižymi „ne tik propagandos ir dezinformacijos sklaida informacinėje erdvėje, bet ir tikslingais įvairaus pobūdžio teisės aktų pažeidimais“.

Žvalgybos vertinimu, artimiausioje perspektyvoje panašaus pobūdžio išpuolių, kurie fiksuoti kaimyninėse šalyse, tikimybė prieš įvairius objektus Lietuvoje išlieka padidėjusi.