PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 7 d. 12:37

A. Anušauskas prokuratūros sprendimą pradėti tyrimą vertina „kaip normalų žingsnį“

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


274890

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas prokuratūros sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jo paskelbtos informacijos apie tankų pirkimą vertina „kaip normalų žingsnį“ ir tikisi objektyvumo, išsamaus situacijos nagrinėjimo.

Vis dėlto ministras pabrėžia, jog tą daryti gali būti sunku dėl politinio spaudimo.

„Vertinu kaip normalų žingsnį, jei išties siekiama objektyviai ir išsamiai išnagrinėti situaciją. Žinoma, tai nelengva daryti esamo politinio spaudimo sąlygomis, kai dalis politikų jau sau surado neginčytinus atsakymus ir kaltuosius“, – komentare BNS pirmadienį sakė A. Anušauskas.

„Prokuratūra gavo reikalaujamą medžiagą, bet turi ir apklausti, ir pasitikslinti, nes tyrimas pradedamas dėl galimos veikos, o ne konkretaus žmogaus. Aš manau ir po šio tyrimo bus nustatyta, kad įstatymai iš mano pusės nebuvo pažeisti“, – pridūrė jis.

Kiek anksčiau pirmadienį prokuratūra nurodė tokį sprendimą priėmusi siekiant surinki daugiau duomenų. Prokuratūra nurodė ketinanti atlikti procedūras, susijusias su tarnybos paslapties tvarkymu Valstybės gynimo tarybos (VGT) veikloje, informacijos bus kreiptasi ir į kitas institucijas.

A. Anušauskas prezidento ir dalies kitų politikų kritikos sulaukė po to, kai po VGT posėdžio viešai paskelbė informaciją, susijusią su ketinimais įsigyti tankų.

Praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad A. Anušausko paviešinta informacija apie svarstymus pirkti vokiškų „Leopard“ tankų turėjo riboto naudojimo žymą.

Savo ruožtu pats ministras kartoja neviešinęs įslaptintos informacijos, tačiau teigė, kad ji galėjo būti panaši į tokią.

Dėl A. Anušausko pasisakymo po į Generalinę prokuratūrą kreipėsi opozicijos parlamentarė Agnė Širinskienė. Ji prašė įvertinti, ar ministras neatskleidė įslaptintos informacijos.