REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Liepos 4 d. 13:34

A. Anušauskas pranešė, kad į Ukrainą keliausiantis „Bayraktaras“ jau Lietuvoje

Lietuva

Dainiaus Labučio nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


239235

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas praneša, kad kovinis dronas, kurį Lietuva ketina padovanoti Ukrainai, jau Lietuvoje.

„Bayraktaras „Vanagas“ su visa ginkluote jau Lietuvoje! Liepos 6 d. 14 val. Šiaulių aviacijos bazėje bus oficialus pristatymas ir pamatymas, kad piliečių iniciatyva gali kalnus nuversti ir Vanagu sugrįžti. Tolimesnis jo kelias – į Ukrainą“, – feisbuke pirmadienį rašė A. Anušauskas.
ELTA primena, kad visuomenininkas Andrius Tapinas inicijavo paramos Ukrainai akciją, kurios tikslas buvo surinkti 5 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“ įsigyti. Šis ginklas pasiteisino Ukrainos karinėms pajėgoms atremiant okupacinę Rusijos kariuomenę. Lėšos buvo surinktos per tris dienas.
Turkija ir dronų gamintojas kovinį droną Lietuvai dovanoja, o visuomenės surinkta parama, Turkijos prašymu, bus skirta humanitarinei ir kitokiai pagalbai Ukrainai.
Po šios pasaulio dėmesio ir sėkmės susilaukusios iniciatyvos Turkija Lietuvai pažadėjo moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika bei patikino, kad jo gamyba užtruks vos iki liepos mėnesio. Taip pat pažadėta papuošti „Bayraktarą“ Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA