PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugsėjo 6 d. 11:54

A. Anušauskas: per artimiausius kelis mėnesius bus atnaujintos visos Lietuvoje esančios kovinės mašinos „Boxer“

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


245019

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad per artimiausius kelis mėnesius visos Lietuvoje esančios kovinės mašinos „Boxer“ bus atnaujintos bei bus galutinai suderinta dėl jau pagamintų „Boxer“ mašinų tiekimo į Lietuvą.

„Per artimiausius kelis mėnesius Lietuvoje visi esantys bokseriai bus atnaujinti. Nelieka jokių jų naudojimo apribojimų, tai reiškia, naudosis visomis pilnomis savo kovinėmis galimybėmis ir galima jau dabar, ko gero, pasakyti, kad artimiausiu metu bus galutinai suderintas likusiųjų jau pagamintų bokserių tiekimas į Lietuvą (...) Tas darbas bus atliktas ir tiekimas galutinai pasibaigs kitų metų viduryje“, – antradienį viešėdamas Pabradėje žurnalistams teigė ministras.

Anot A. Anušausko, šis projektas turėjo būti įgyvendintas dar iki 2020-ųjų gruodžio mėnesio, tačiau dėl šalyse įvestų karantinų sutriko komunikacija.

„2019 m., kai buvo gauti pirmi, gal buvo sunku pastebėti (defektus – ELTA), bet 2020 metais, kai buvo gauta nemaža dalis bokserių, buvo galima identifikuoti trūkumus. Tačiau 2020 metais komunikavimui su gamintojais labiausiai sutrukdė įvesti šalių karantinai. Niekas niekur nevyko, niekas negalėjo atvykti, net atvežti atsarginių dalių, nei tobulinti, nei ką nors daryti. 2021-aisiais susidūrėme su analogiška situacija“, – aiškino ministras.

Vis tik, artimiausiu metu visas 43 Lietuvoje esančias kovinės mašinos „Boxer“ ketinama atnaujinti.

„Tai dalis jau yra atnaujinti, likusieji, kaip minėjau, bus atnaujinti per porą mėnesių”, – nurodė jis.