REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Liepos 15 d. 09:06

A. Anušauskas: pasienyje statoma tvora neapsunkins galimybių į Lietuvą patekti Baltarusijos opozicionieriams

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


181664

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad nuogąstavimai, jog Baltarusijos pasienyje statoma tvora gali apsunkinti galimybes į Lietuvą patekti nuo Aliaksandro Lukašenkos režimo bėgantiems Baltarusijos opozicijos atstovams, yra nepagrįsti. Ministras akcentuoja, kad dauguma Baltarusijos opozicionierių, prašančių Lietuvoje politinio prieglobsčio, naudojasi legaliais keliais.

„Dauguma tų žmonių pasirenka legalius kelius. Tai yra, jie legaliai atvyksta į šalį ir pasiprašo politinio prieglobsčio. Ir kaip taisyklė, jie žino šį kelią, juo naudojasi, juo pasinaudojo jau keli šimtai žmonių, taip kad visiškai nesutinku“, – „Žinių radijui“ teigė A. Anušauskas.

Ministro teigimu, labai pavieniai atvejai, kai nuo Baltarusijos režimo bėgantys opozicionieriai renkasi nelegalius kelius. Vis tik, A. Anušauskas atkreipia dėmesį, kad pasienyje su Baltarusija statoma tvora bus didelis apsunkinimas kontrabandininkams.

„Taip kad baltarusiai patys nesikėsina nelegaliai įveikti sienos, nebent tai būtų žmonės susiję su kontrabanda. Iš tikrųjų kontrabandos keliams didžiulis apsunkinimas bus dabar“, – sakė ministras.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA