REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Birželio 2 d. 11:53

A. Anušauskas: nors Rusija sparčiai eikvoja savo resursus, karas Ukrainoje iš viso gali tęstis kalendorinius metus

Pasaulis

Ukrainos gynybos ministerijos nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


229646

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad Rusijos galia Ukrainos pajėgų šiuo metu yra gerokai susilpninta, rusų resursai gan sparčiai senka. Visgi ministras atkreipia dėmesį, kad Rusija nesusiduria su amunicijos trūkumo problema. Taigi, ministras mano, kad karas Ukrainoje gali tęstis iš viso apie metus.

„(Rusijos galia – ELTA) yra ukrainiečių gerokai susilpninta, nes negalima nematyti, kad naujus tankus pakeitė gerokai senesni, kad prie Chersono atgabenti T-62, 7-ojo dešimtmečio tankai, kurie matė Prahos pavasarį ir dalyvavo jį slopinant. Su tokia ginkluote toli nenuvažiuosi“, – LRT radijo laidoje „Svarbus pokalbis“ ketvirtadienį teigė A. Anušauskas.

„Tai tik rodo, kad Rusija karine prasme resursus savo eikvoja gana sparčiai. Ir ukrainiečiai padeda tuos resursus sunaikinti“, – pridūrė jis.

Ministras sako, kad šiuo metu Rusija stengiasi atkurti savo rezervus bei ginkluotę.

„Arsenalai, kur skambiai buvo rašoma: 10 tūkst. tankų, 20 tūkst. šarvuočių, pasirodė, kad didžiąja dalimi yra arba išrinkti, arba nevažiuojantys, arba nebegalintys važiuoti, nes viskas sulūžę. Tai pasirodė, kad viskas popieriuje yra gražu, o praktikoje, kaip visada Rusijoje, – sulūžę ir netinkami“, – sakė jis.

A. Anušauskas taip pat pažymi, kad nors Rusija sparčiai eikvoja savo resursus, amunicijos stygius jai negresia.

„Su amunicijos problema Rusija nesusiduria, nes tikrai prikaupusi savo laiku ir išvežusi iš Rytų Europos šimtus tūkstančių, matyt, milijonus tonų amunicijos. Tai tos senos amunicijos turi pakankamai“, – sakė A. Anušauskas.

„Bet kokiu atveju Rusijos galia dabar nėra didesnė negu buvo prieš invaziją, prieš tris mėnesius“, – pridūrė jis.

Visgi, pasak krašto apsaugos ministro, toks karas, koks šiuo metu vyksta Ukrainoje, iš viso gali tęstis kalendorinius metus.

„Jis gali tęstis (iš viso – ELTA), aš manau, tikrai kalendorinius metus, nes resursai nėra begaliniai. Nepaisant visų atsargų, gali turėti amunicijos, bet nebus kas ją naudoja. Kita vertus, aš manau, ir Rusijoje yra pastebima kariuomenės moralinė būklė“ , – sakė A. Anušauskas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA