PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Birželio 29 d. 17:33

A. Anušauskas: NATO viršūnių susitikime sutarta sustiprinti saugumą Rytinėje Aljanso dalyje

Lietuva

Ž. Gedvilas, Fotobankas.lt nuotr.

Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


238861

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad trečiadienį prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime sutarta iš esmės sustiprinti saugumą Rytinėje Aljanso dalyje.

„Sutarė, kad Rusija kelia tiesioginę grėsmę Aljanso saugumui. Iki tol buvusiuose dokumentuose buvo „partnerystės" įvardijimas“, – feisbuke rašė A. Anušauskas kartu pabrėždamas, kad šis sutarimas padės paprasčiau komunikuoti apie Lietuvos pastangas kovoti su šia grėsme.

Taip pat, pažymi A. Anušauskas, buvo priimta nauja Aljanso Strateginė koncepcija, kurioje įtvirtintas priešakinės gynybos principas.

Ministro teigimu, sutarta sustiprinti NATO rytinį pakraštį priešakinių pajėgų brigadomis, atsižvelgiant į konkrečius regioninius ypatumus.

„Priimtas politinis sprendimas remti šalių pastangas didinti šiuos pajėgumus iki brigados dydžio konkrečioje šalyje, kartu ir Lietuvoje“, – nurodė ministras.

Be to, pasak A. Anušausko, numatytos kitos saugumo sustiprinimo priemonės, tokios kaip aukštos parengties pajėgų didinamas, išankstinis įrangos ir amunicijos dislokavimas, greito pastiprinimo galimybės, oro ir jūros gynybos sustiprinimas.

Ministras pažymi, kad numatyta didinti bendrą NATO biudžetą 20 mlrd. eurų bei kitais metais Vilniuje surengti analogišką viršūnių susitikimą.

„Priimti sprendimai ir Švedijos bei Suomijos narystės patvirtinimas (...) reikšmingai sustiprins Baltijos šalių gynybą“, – taip pat pažymėjo A. Anušauskas.