PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Balandžio 4 d. 11:23

A. Anušauskas: NATO pajėgumai Baltijos valstybėse padvigubėjo, o Lenkijoje – išaugo dešimt kartų

Kazlų Rūda

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


211507

Rusijai tęsiant brutalų karą Ukrainoje Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad NATO pajėgumai Baltijos valstybėse padvigubėjo, o Lenkijoje – išaugo gal net dešimt kartų.

„NATO šalių pajėgumai mūsų regione – Baltijos šalyse – padvigubėjo, Lenkijoje išaugo galbūt 10 kartų. Nes visgi Lenkija yra prie pat karo veiksmų apimtos šalies. Dėl to pajėgumai ir yra didžiausi. Bet ir mūsų pajėgumai nuolat auga ir gegužės mėnesį bus tų pajėgumų pikas. O kiek jie bus išlaikomi, priklausys nuo situacijos regione“, – pirmadienį žurnalistams po susitikimo su prezidentu sakė ministras.

ELTA primena, kad Rukloje šiuo metu yra dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė, kuriai vadovauja Vokietija, karius ir personalą taip pat yra atsiuntusios Belgija, Čekija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Norvegija. 

Pabradėje yra dislokuotas rotacinis sunkusis JAV batalionas, kurį numatyta stiprinti papildomais pajėgumais. 

NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse šiuo metu vadovauja ir dangaus virš Lietuvos saugumą užtikrina Šiauliuose dislokuotos Lenkijos karinės oro pajėgos su naikintuvais F-16, čia yra dislokuoti ir Jungtinės Karalystės sraigtasparniai.

 

ELTA