"> "> "> ">
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 31 d. 19:49

A. Anušauskas: „Lietuvos parama Ukrainai bus stiprinama“

Lietuva

G.Maksimovicz-Alkema nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


176968

„Lietuva supranta Ukrainos saugumo iššūkius ir grėsmes, su kuriomis tiesiogiai susiduria kiekvieną dieną. Lietuva laikosi aiškios pozicijos – tarptautinė parama Ukrainai gynybos srityje turi būti stiprinama", – pirmadienį susitikęs su Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksijumi Danilovu sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Praėjusią savaitę dalyvaudamas neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime Lisabonoje A. Anušauskas ragino ES įvertinti karinės patariamosios ir mokymo misijos Ukrainoje steigimo galimybę. Ministras patikino, jog šis Lietuvos pasiūlymas bus toliau svarstomas su ES valstybėmis ir institucijomis. Tai būtų svarbus žingsnis stiprinant ES paramą Ukrainos reformoms.

Pirmadienį ministro susitikimo su O. Danilovu metu buvo aptartas Ukrainos ir Lietuvos praktinis gynybos bendradarbiavimas, bendri projektai kibernetinės gynybos srityje. Ministras A. Anušauskas pabrėžė Lietuvos nacionalinės karinės mokymo misijos Ukrainoje indėlį apmokant Ukrainos karius pagal naujausią rengimo metodiką, tolimesnius misijos prioritetus bei Ukrainai ketinamą skirti papildomą materialinę paramą.

„Lietuvos – Ukrainos gynybinis bendradarbiavimas visuomet buvo intensyvus, tačiau po 2014 m. įvykių Ukrainoje šis bendradarbiavimas įgavo labai praktines formas. Krašto apsaugos ministerija tęs praktinę ir materialinę paramą", – teigė ministras A. Anušauskas.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius O. Danilovas padėkojo Lietuvai už nuoseklų ir ilgametį politinį Ukrainos palaikymą. Svečias akcentavo, kad Ukrainos euroatlantinės integracijos siekis yra nepakeičiamas ir dedamos visos pastangos jį įgyvendinti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA