PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 30 d. 12:57

A. Anušauskas: Lietuva papildomo rotacinio JAV bataliono sulauks gegužę

Kazlų Rūda

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


210916

Lietuva balandžio pabaigoje arba gegužę sulauks papildomo rotacinio Jungtinių Valstijų (JAV) bataliono, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Tie rotaciniai batalionai, papildomas rotacinis batalionas pasirodys balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje ir kurį laiką mes turėsime du amerikiečių batalionus“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Anušauskas.

Anot A. Anušausko, NATO karių rekordas Lietuvoje gali būti pasiektas gegužę.

Jis teigia, kad sąjungininkų skaičius jau yra išaugęs maždaug tūkstančiu nuo pernai ir turėtų didėti „panašiu skaičiumi“.

Šiuo metu Švenčionių rajone, Pabradės poligone, dislokuota per 500 JAV karių.

Pentagonas antradienį pranešė, kad į Lietuvą iš Norvegijos perkelia 200 jūrų pėstininkų, JAV toliau reaguojant į Rusijos invaziją Ukrainoje.

Kovo pradžioje Vilniuje viešėjęs JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas (Entonis Blinkenas) pranešė, kad amerikiečiai Lietuvoje iš viso papildomai dislokuos 400 karių ir atsiveš artimojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos ir savaeigių artilerijos sistemų.

Amerikiečiai Lietuvoje, Aviacijos bazėje Šiauliuose, taip pat yra dislokavę naikintuvus F-35, šalyje tarnauja JAV specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

JAV kariai Lietuvoje rotuojami, šalies politikai siekia nuolatinio amerikiečių buvimo.

BNS