PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 6 d. 07:07

A. Anušauskas lankysis naujai statomame kariniame miestelyje Šilalės rajone

Šilalė

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


255785

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas penktadienį lankysis naujai statomame kariniame miestelyje Šilalės rajone.

Kaip BNS nurodė krašto apsaugos ministerija (KAM), ministras penktadienį pradeda kasmetinį Lietuvos kariuomenės karinių vienetų lankymą.

„Šiemet A. Anušauskas vizitus pradeda nuo LDK Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono Tauragės rajone ir brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono Šilalės rajone“, – teigia KAM.

Planuojamas ministro susitikimas su batalionų vadovybe, jo metu bus aptarti planai ir pagrindinės problemos, taip pat apžiūrėta karinio miestelio infrastruktūra.

Naujasis miestelis Pajūryje iškils šalia modulinės konstrukcijos kareivinių, kur nuo 2017-ųjų dislokuoti ir tarnybą atlieka Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai.

Numatomas bataliono dydžio karinio miestelio Pajūryje plotas – 9,47 hektaro.

Šalia modulinės stovyklos bus pastatyti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, sporto patalpos ir aikštės.

Miestelyje bus statoma ir techninės paskirties pastatų: sandėlių, garažų, bus degalinė, plovykla, pastogė technikai. Taip pat bus įrengtos rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių statymo vietos, tarp kurių ir specialiai pritaikytos elektromobiliams bei žmonėms su negalia.

Lietuvos kariuomenės vadas yra teigęs, jog čia nuolat galės gyventi apie 800 karių.

Jau yra pradėtos ir karinių miestelių Rokantiškėse bei Šiauliuose statybos.

Šių miestelių statybas planuojama baigti 2023-iųjų pabaigoje – 2024-ųjų pradžioje. Visuose trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,5 tūkst. karių ir krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.