REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 4 d. 13:43

A. Anušauskas klausimą apie dalyvavimą prezidento rinkimuose siūlo palikti ateičiai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Paulius PerminasŠaltinis: BNS


277070

Klausimą dėl dalyvavimo kitąmet vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas siūlo palikti ateičiai.

„Apsisprendžia pas mus, žinokit, rinkėjai dėl kandidatų taip pat, nes lapkričio 11-12 dienomis yra kandidatų galutinė atranka. Žinau, kad kelia. Žinau, kad aštuoniuose iš dešimties skyrių yra iškėlę. Tačiau palikime tai ateičiai“, – pirmadienį kalbėjo ministras, paklaustas, ar ketina dalyvauti rinkimuose.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyriai galimus kandidatus į prezidento rinkimus kelti pradėjo rugpjūčio viduryje.

Kiekvienas partijos skyrius kandidatus gali kelti laisvai, dėl jų išvadas pateiks TS-LKD priežiūros komitetas, o sprendimą dėl kandidatų dalyvavimo priims partijos prezidiumas.

Lapkritį bus organizuojami atviri pirminiai prezidento rinkimai, kur ir varžysis šie kandidatai.

Daugiausiai balsų iš jų sulaukęs politikas taps konservatorių atstovu kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Kol kas nė vienas iš (TS-LKD) nėra patvirtinęs savo kandidatūros pirminiuose rinkimuose.

Tarp kitų konservatorių iškeltų kandidatų yra partijos pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, premjerė Ingrida Šimonytė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas.

Taip pat iškeltos partijai nepriklausančių asmenų kandidatūros. Pasiūlyta kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje Arnoldas Pranckevičius.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA