REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Liepos 12 d. 13:09

A. Anušauskas: kariuomenė pasirengusi suteikti ženkliai didesnę paramą sienos apsaugos stiprinimui

Vilnius

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


181329

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad Lietuvos kariuomenė yra pasirengusi suteikti ženkliai didesnę paramą sienos su Baltarusija apsaugai stiprinti. Pasak ministro, tai bus padaryta per artimiausias kelias savaites, ši kariuomenės parama bus nuolat didinama.

„Kaip žinoma, parama buvo teikiama iki šiol logistinė: palapinių miestelis, palapinės angarai, tvoros įrengimas, krašto apsaugos savanoriai 8 pasienio užkardose ir kita pagalba. Tačiau atsižvelgiant į poreikį Lietuvos kariuomenė yra pasirengusi suteikti ženkliai didesnę paramą. Tai ir bus padaryta per artimiausias savaites, ta parama nuolat bus didinama“, – po Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio vykusioje spaudos konferencijoje teigė A. Anušauskas.

Ministras taip pat akcentavo manąs, kad į pasienio su Baltarusija apsaugą įsitraukus didesnėms karinėms pajėgoms teigiamas rezultatas turėtų būti.

„Parama turi būti išnaudojama efektyviai, nes kariuomenės įsitraukimas visada yra galimas kartu esant ir pasienio apsaugos tarnybos pareigūnams. Be abejo, mes tas procedūras dar derinsime, kaip patruliuoti gali, kokiomis sąlygomis ir t.t., tačiau bet kokiu atveju per artimiausias kelias savaites, įsitraukus ir didesnėms pajėgoms, aš manau, kad rezultatas turėtų būti“, – sakė jis.

Ministras atkreipė dėmesį ir į prie Lietuvos sienos vyksiančias Rusijos ir Baltarusijos „Zapad“ karines pratybas.

„Be abejonės, Lietuvos kariuomenės budrumas ir pasirengimas, ir atitinkamos parengties lygio užtikrinimas taip pat yra būtinas, kad ir kokios būtų ekstremalios situacijos nuo šių uždavinių kariuomenės niekas taip pat neatleido“, – teigė A. Anušauskas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA