PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 1 d. 19:18

A. Anušauskas: kariuomenę pasieks nauji belgiški kulkosvaidžiai

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


260453

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad Lietuvos kariuomenę pasieks nauji belgiški kulkosvaidžiai MINIMI 7.62. ir granatsvaidžio „Carl-Gustaf“ amunicija.

„Kariuomenę pasieks nauji kulkosvaidžiai MINIMI 7.62. ir granatsvaidžio „Carl-Gustaf“ amunicija. Sutartį su Belgijos ginklų gamintoju FN „Herstal“ S.A. dėl lengvųjų kulkosvaidžių FN MINIMI 7.62 įsigijimo už 34 mln. eur. Gynybos resursų agentūra pasirašė praėjusį mėnesį“, – savo feisbuko paskyroje rašo A. Anušauskas.

Pasak ministro, šį kulkosvaidį aptarnauti užtenka vieno kario, galima pritvirtinti įvairius optinius prietaisus, kurie padidina taiklumą ir efektyvumą net ir tamsiuoju paros metu.

„Kulkosvaidis yra populiariausias ir plačiausiai Vakarų kariuomenių naudojamas 7,62x51 mm kalibro kulkosvaidis. Su šiuo Belgijos ginklų gamintoju mus sieja ir istoriniai ryšiai. Tarpukariu Lietuvos kariuomenė taip pat naudojo belgų gamintus karabinus „Mauser“ K98 ir pistoletus „Browning“, ant kurių vamzdžių buvo iškalti Gedimino stulpai“, – akcentuoja A. Anušauskas.

„Švedijos bendrovėje „Saab Dynamics AB“ užsakyta skirtingų tipų prieštankinio granatsvaidžio amunicijos. Šie granatsvaidžiai fektyviai naikina šarvuotas transporto priemones ir yra išbandyta mūšio lauke“, – taip pat pažymi jis.

A. Anušauskas atkreipia dėmesį, kad sutarties galiojimo trukmė – septyneri metai. Per šį laikotarpį Lietuva planuoja įsigyti iki 60 mln. vertės „Carl-Gustaf“ amunicijos. Šiais metais užsakyta amunicija pasieks Lietuvos karius 2024-2025 metais, informuoja ministras.