REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 6 d. 12:25

A. Anušauskas: KAM ruoš Lietuvos kariuomenės divizijos planus, tai bus dešimtmečio projektas

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


260916

Pirmadienį Prezidentūroje susirinkusi Valstybės gynimo taryba (VGT) diskutavo dėl galimo Lietuvos kariuomenės divizijos formavimo, žurnalistams po posėdžio pranešė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Pasak jo, toks karinis vienetas būtų kuriamas jau egzistuojančių sausumos pajėgų pagrindu ir būtų ilgalaikis „dešimtmečio projektas“. Ministras pažymėjo, kad šiuo metu Krašto apsaugos ministerija (KAM) turi paruošti atitinkamą planą dėl divizijos formavimo ir pateikti jį VGT nariams artimiausio posėdžio metu.

„Mes kalbėjome apie galimą, būsimą Lietuvos kariuomenės plėtrą. Tam, aišku, mums reikia susidėlioti planus. Kalba eina apie diviziją, lietuvišką jos kūrimą dabar egzistuojančios sausumos kariuomenės pagrindu ir kitų pajėgumų pagrindu. Bet tam dar reikia pasiruošti, paskaičiuoti, kiek kainuos, kokius pajėgumus papildomus galėtumėme vystyti, ką mums sąjungininkai galėtų kompensuoti, kol šis ilgalaikis projektas būtų realizuotas. Pabrėšiu, tai būtų ilgalaikis, iš esmės dešimtmečio projektas“, – po pirmadienį vykusio VGT posėdžio žurnalistams sakė A. Anušauskas.

Politikas akcentavo, jog pastarosios diskusijos gimsta ne tik dėl išliekančių regioninių grėsmių, bet ir atsižvelgiant į bendrus NATO gynybos planus rytiniame flange.

„Be abejo, tai numatoma kariuomenės plėtra ir mes tiesiog turime parengti konkrečius planus ir kitame Valstybės gynimo tarybos posėdyje pristatyti“, – nurodė jis.

Visgi, kalbėti apie konkretaus plano detales, pasak A. Anušausko, dar anksti.

„Turime viską sužiūrėti, suskaičiuoti – tada bus galima konkrečiau, matyt, kalbėti“, – pridūrė politikas.

ELTA primena, kad pirmadienį Prezidentūroje sušaukta Valstybės gynimo taryba (VGT).

Kaip numato Lietuvos Konstitucija, VGT svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės gynybos klausimus. Į tarybą įeina prezidentas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA