REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Vasario 28 d. 11:28

A. Anušauskas: kalbamasi, kad Ukrainai parama būtų skiriama ginklais, o ne pinigais

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


206609

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad yra kalbamasi, kad šalys Ukrainai, kovojančiai su Rusijos agresija, skirtų ne pinigus, o fiziškai tiektų ginkluotę. Visgi, ministro teigimu, sutarta, kad Lietuva saugumo sumetimais nebeteiks detalesnės informacijos, kokius ginklus ir kokia apimtimi tiekia Ukrainos kariuomenei.

„Aš suprantu, kad kai kurios šalys turi tik pinigų, bet neturi ginklų, pavyzdžiui, Islandija. Bet yra šalys, kurios turi ginklų ir turi pinigų. Tai norėtųsi, ir toks yra pokalbis, kad būtų ne skiriami pinigai už jau patiektą ginkluotę, o būtent tiekiama fiziškai ginkluotė“, – Vyriausybėje žurnalistams teigė A. Anušauskas.

Ministras akcentuoja, kad ginklai jau pasiekė Ukrainą ir yra ukrainiečių kariuomenės naudojami atremti agresorių.

A. Anušauskas taip pat informuoja, kad yra susitarta neteikti detalesnės informacijos apie tai, kokius ginklus ir kokia apimtimi Lietuva siunčia Ukrainos kariuomenei.

„Mes paramos dabar konkrečios nebeįvardinsime. Yra visokių negerų signalų ir iš Baltarusijos pusės. Vykstant karui ir realūs pavojai paramos tiekimui. Vis dėlto dirbame, teikiame paramą, o jau kokią paramą, kokiais kanalais ir kaip, tai mes stengsimės neįvardinti, kol nebus kita situacija, tai yra, karas Ukrainoje nesibaigs“, – sakė ministras.

„Detali informacija apie apimtis, kas tiekiama, gali sudaryti prielaidas kur nors Ukrainoje karių užnugaryje įvykdyti diversijas. Ukrainiečiai su diversantais aktyviai kovoja, bet mes nenorime teikti papildomos informacijos Rusijos spectarnyboms“, – taip pat pažymėjo jis.

ELTA primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienio paryčiais paskelbė, kad pradedama karinė operacija prieš Ukrainą. Iš karto Rusijos kariuomenė atakavo Ukrainą daugelyje vietų. V. Putinas savo kalboje pareiškė, kad užpuolimo tikslas – „demilitarizuoti ir denacifikuoti“ Ukrainą. Jis įspėjo kitas šalis nesikišti, nes, priešingu atveju, pagrasino tokiu atsaku, kuris „nuves prie pasekmių, kurių jos dar nepatyrė savo istorijoje“.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA