REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gruodžio 24 d. 13:07

A. Anušauskas įvertino ukrainiečiams suteiktą karinę pagalbą: neatmesčiau, kad ateityje galėsime perduoti ir tam tikrą ginkluotę

Lietuva

Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


254893

Nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje pradžios, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) duomenimis, Lietuva Kyjivui suteikė 283 mln. eurų vertės karinę paramą. Ministras Arvydas Anušauskas pažymi, kad kitais metais Lietuvos karinės paramos vertė turėtų perkopti 300 mln. eurų. Be to, viliasi politikas, modernizavus Lietuvos kariuomenę, perspektyvoje bus galima perduoti ir daugiau ginkluotės.

„Kitais metais yra suplanuota parama siekia apie 40 mln. eurų. Iš karto suplanuoti naujos įrangos, panašių dalykų, kas yra gaminama Lietuvoje, įsigijimai ir pagal tai, koks yra ukrainiečių poreikis. Ko aš neatmesčiau, kad mums, įgyvendinant savo planus perginkluojant ir modernizuojant Lietuvos kariuomenę, kad mes galėsime ir tam tikrą ginkluotę perdavinėti“, – Eltai teigė A. Anušauskas.

Vis tik, ministras nelinkęs detalizuoti apie kokios ginkluotės ateityje perdavimą Ukrainai būtų galima kalbėti.

„Iš anksto aš jos neanonsuosiu, bet, matyt, panašią į tą, kurią jau esame perdavę“, – pažymėjo jis.

Taip pat per 9 karo mėnesius krašto apsaugos sistema perdavė Ukrainai įvairiausios ginkluotės ir karinės įrangos iš savo atsargų – pradedant nuo sovietinės ginkluotės, kuri karo pradžioje Ukrainai buvo labai reikalinga, baigiant priešlėktuvinės gynybos raketiniu kompleksu Stinger, kurį spėjome perduoti dar iki karo pradžios

Nors A. Anušauskas nelinkęs vertinti Lietuvos indėlio, vis tik atkreipia dėmesį: ukrainiečiai paramą vertina kaip išskirtinę

Nors A. Anušauskas asmeniškai nelinkęs vertinti Lietuvos indėlio į Ukrainai teikiamą paramą, vis tik, pažymi A. Anušauskas – ukrainiečiai Lietuvos suteiktą pagalbą vertina kaip išskirtinę.

„Ukrainiečiai sako, kad Lietuvos parama buvo būtent ta, kurios reikėjo. Ir ypatingai pirminiu laikotarpiu mes buvome pirmieji, kurie apskritai atvežėme paramą, kitų dar nebuvo, o mūsų parama jau antrą karo dieną buvo nukreipta link Ukrainos. Taip, kad ukrainiečiai, pradedant nuo stingerių pajėgumo perdavimo iki visos kitos paramos, vertina Lietuvos paramą kaip išskirtinę, kaip psichologinę, moralinę stiprią Ukrainos paramą“, – kalbėjo ministras.

Ministerijos duomenimis, tiekiant paramą Ukrainai, buvo vykdomi ir įvairūs įsigijimai – perkami antidronai, termovizoriai ir Lietuvos gynybos pramonės – gruodžio pradžioje pristatyta 1000 vienetų 155 mm šovinių. Naujausia parama – ukrainiečiams perduoti žieminiai drabužiai už 2,1 mln. Eurų.

Eltai perduotame ministerijos komentare taip pat pažymima, kad KAM tęsia dvišalius mokymus ir yra apmokę iki 400 Ukrainos specialistų.

„Esame pasirengę tęsti Ukrainos karių ir instruktorių mokymą Lietuvoje pagal Ukrainos poreikius ir kitais metais. Jau surengėme platų spektrą specialistų mokymų įskaitant prieštankinių ginklų operatorių, karo inžinerijos, išminavimo, CBRN kursus, M113 APC priežiūros ir remonto mokymus, informacinių operacijų ir kibernetinės gynybos kursus“, – nurodoma ministerijos pranešime.

„Be to, prisidėjome prie JK rengiamo bazinio kurso Ukrainos kariams. KAS indėlis – siunčiamos dvi instruktorių rotacijos. Mes taip pat remiame daugiašales pastangas. Lietuvoje vyks išminavimo kursai, kuriuos organizuosime kartu su Šiaurės šalių partneriais (Islandijos pasiūlyta iniciatyva). Taip pat prisijungsime prie ES karinės mokymo misijos Ukrainoje suteikdami tiek vietą mokymams, tiek savo instruktorius“, – rašoma pranešime.REDAKCIJA REKOMENDUOJA