REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Vasario 8 d. 18:29

A. Anušauskas ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas aptarė Aljanso politinį dialogą su Rusija

Vilnius

A. Anušauskas susitiko su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju. KAM nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


204031

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį su Lietuvoje apsilankiusiu NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Mircea Geoana aptarė Aljanso politinį dialogą su Rusija bei atgrasymo ir gynybos stiprinimo priemones.

Pasak pranešimo, ministras teigė, kad NATO gali palaikyti politinį dialogą su Rusija aktualiomis temomis, tačiau jokių derybų ir nuolaidų dėl kertinių principų, atgrasymo ir gynybos bei atvirų durų būti negali.

„NATO negali atmesti jokio scenarijaus – Aljansas turi būti pasirengęs kolektyvinei gynybai bet kuriame regione. Todėl sveikiname NATO sprendimus padidinti pajėgų parengtį ir imtis kitų priemonių, didinančių NATO pasirengimą veikti greitai“, – sakė A. Anušauskas.

Bendraudamas su M. Geoana ministras pasidžiaugė tuo, kad NATO vienybę ir solidarumą šią savaitę pademonstravo Vokietija, priėmusi sprendimą atsiųsti daugiau karių į NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje.

Pasak A. Anušausko, NATO turi turėti reikalingus pajėgumus didėjančiai Rusijos grėsmei atremti ir toliau stiprinti atgrasymą bei gynybą rytinėje Aljanso dalyje.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA