PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 4 d. 12:32

A. Anušauskas: informaciją apie irakiečio mirtį vertinu kaip Baltarusijos režimo provokaciją

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


183719

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako Baltarusijos pasieniečių išplatintą informaciją apie neva mirusį irakietį vertinąs kaip provokaciją.

„Vertinu kaip provokaciją, nes Baltarusijos režimo provokacijų tikėjomės. Iš tikrųjų jie, organizuodami visą tą nelegalų kelią, įtraukdami pareigūnus į šią veiklą, ne visada ir gali patys kontroliuoti situaciją“, – žurnalistams trečiadienį teigė A. Anušauskas.

Ministras atkreipia dėmesį, kad Baltarusijos žiniasklaidos priemonių išplatintos žinutės apie irakietį skiriasi.

„Kita vertus, matome, kad žinutės parengtos, Lukašenka liepė apklausti liudininkus, kurie rado, t.y. civilius asmenis, o, pasirodo, rado pasieniečiai pagal kitą žinutę. Rašo daug detalių, kurių tas žmogus, jų teigimu, surastas, jau negalėjo papasakoti ir t.t.“, – sakė ministras.

„Matyti, kad jie jau dabar formuoja tokią žinią, remdamiesi savo, ko gero, pačių pareigūnų neteisėtais veiksmais, nes jie pažeidžia ir savo šalies įstatymus, kuriuos jie turi, jų tiesiog nevykdo: sienos su Baltarusija nesaugo“, – pridūrė jis.

A . Anušauskas įsitikinęs, kad Baltarusijos režimas ir toliau kuo labiau bandys išnaudoti realios situacijos nežinančius irakiečius.

„Tie jų norai išnaudoti irakiečius, nieko nežinančius, į kokią situaciją realiai patenka, tai bus, ir jie juos išnaudos iki galo, kol ta informacija, kaip jie pasinaudoja šiais žmonėmis, išspausdami pinigus, nepasieks to paties Irako ar kitų žmonių“, – pabrėžė jis.

ELTA primena, kad Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas pranešė neva apie jauno ne slaviškos išvaizdos migranto žūtį. Šią informaciją pranešė Baltarusijos naujienų agentūra BELTA. Pasak jos, incidentas įvyko Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje Benekainių gyvenvietės rajone. Baltarusijos pasieniečiai rado sunkios būklės irakietį ir mėgino suteikti jam pirmąją pagalbą, bet vyras mirė.

ELTA