REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Spalio 26 d. 08:48

A. Anušauskas: imunizacijos nuo COVID-19 lygis kariuomenėje – daugiau nei 95 proc.

Vilnius

KAM nuotr.

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


192146

Imunitetą nuo COVID-19 turi daugiau nei 95 proc. karių bei kariuomenėje dirbančio personalo, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Yra civiliai, yra šauktiniai, yra profesinės karinės tarnybos kariai ir taip toliau, tai bendras personalas ir jų imunizacijos lygis yra daugiau nei 95 proc. Tai tokioje aplinkoje susirgimų plėtra nėra labai didelė“, – antradienį LRT sakė ministras.

Jo teigimu, situacija su susirgimais kariuomenėje „nepalyginamai geresnė“ nei prieš metus, nėra uždarytų dalinių, tačiau tikslus atvejų skaičius neatskleidžiamas dėl susitarimo su sąjungininkais.

Anot krašto apsaugos ministro, saviizoliacijoje dėl kontakto su koronavirusu susirgusiais asmenimis esančių karių skaičius yra minimalus. 

„Galime vieną pagrindinių skirtumų konstatuoti, iškart galiu pasakyti, kad kadangi kariai tarnauja uždarose grupėse, pakankamai glaudžiai kontaktuoja vienas su kitu, tai lyginant su tuo laikotarpiu, kai nebuvo vakcinų, tai dabar žmonių, kuriems tektų izoliuotis dėl to, kad kažkas tapo infekcijos nešiotoju, yra labai, labai minimalus skaičius – skaičiuojama vienetais“, – teigė A. Anušauskas.

Kariuomenė nuo COVID-19 pradėta skiepyti šių metų balandį.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys interviu BNS birželį teigė, kad vakcinacimas vykdomas laisvai, tačiau imuniteto neturinčių karių galimybės kariuomenėje bus apribotos.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA