REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Vasario 26 d. 11:57

A. Anušauskas: Į Lietuvą papildomai atvyksta 70 Nyderlandų karių

Vilnius

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


206362

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad į Lietuvą atvyksta papildomos karinės pajėgos iš Nyderlandų. Taip pat, pasak jo, kaip jau buvo minėta anksčiau, auga ir Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgos Lietuvoje.

„Į Lietuvą papildomai atvyksta 70 Nyderlandų karių. Jie papildo pajėgumus, kuriuos jau turi Lietuvoje. Šiuo atveju, kai kalbama apie NATO reakciją, ji yra pakankamai stipri ir vieninga. Dėl to, dar kartą pabrėžiu, Lietuvos piliečiai gali būti ramūs ir saugūs“, – šeštadienį Vyriausybėje žurnalistams teigė A. Anušauskas.

Politikas aiškino, kad sprendimas dėl Nyderlandų karių atvykimo yra pastarųjų poros dienų klausimas, ir Nyderlandai taip pat yra viena iš valstybių, apsisprendusių tiekti ginkluotę Ukrainai.

„Kiekviena šalis, skyrusi pajėgas priešakinei kovinei grupei, dislokuotai Lietuvoje, praktiškai didina pajėgumus. Turiu pasakyti, kad atitikmuo artėja prie trijų kovinių grupių, bataliono dydžio kovinių grupių. Tai yra pakankamai reikšmingos jėgos“, – pabrėžė ministras.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad yra pastebėtas didesnis žmonių susidomėjimas, norint nusiimti grynuosius pinigus bankomatuose, tačiau tam didelio pagrindo nėra.

„Kaip ir sakiau, jeigu kažkas tokius sprendimus mato reikalą priimti, nors tam pagrindo nėra, juos tikrai gali priimti ir grynųjų pinigų Lietuvos Respublika yra apsirūpinusi pakankamą kiekį. Tačiau, priklausomai nuo logistinių dalykų ir greitumo, per kurį yra papildomi bankomatai, gali būti kažkokių pavienių niuansų“, – aiškino premjerė.

ELTA primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienio paryčiais paskelbė, kad pradedama karinė operacija prieš Ukrainą. Iš karto Rusijos kariuomenė atakavo Ukrainą daugelyje vietų. V. Putinas savo kalboje pareiškė, kad užpuolimo tikslas – „demilitarizuoti ir denacifikuoti“ Ukrainą. Jis įspėjo kitas šalis nesikišti, nes, priešingu atveju, pagrasino tokiu atsaku, kuris „nuves prie pasekmių, kurių jos dar nepatyrė savo istorijoje“.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA