REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Gruodžio 9 d. 17:05

A. Anušauskas: hibridinė ataka parodė, kad Baltijos šalių vienybė yra itin svarbi

Vilnius

ELTA nuotr.

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


197022

Minsko režimo vykdoma hibridinė ataka, kurios metu išaugo neteisėta migracija, parodė, kad Baltijos šalių vienybė yra itin svarbi, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Jis ketvirtadienį susitiko su Latvijos ir Lietuvos kariuomenių vadais generolais leitenantais Leonidu Kalniniu ir Valdemaru Rupšiu.

Latvijos kariuomenės vadas taip pat lankėsi Druskininkų pasienio užkardoje, kur susipažino su dabartine situacija Lietuvos pasienyje su Baltarusija, pasienio stebėjimo sistema. 

„Hibridinė ataka prie mūsų sienų parodė, kad Baltijos šalių vienybė yra itin svarbi. Esame dėkingi Latvijai už paramą krizės akivaizdoje“, – kariuomenės pranešime teigė A. Anušauskas.

„Vis dėlto, šiuo metu neatmetame galimybės, kad migrantų krizė pasienyje gali būti priedanga Rusijos veiksmams prieš Ukrainą, todėl kartu turime ieškoti sprendimų sustiprinti paramą ir Ukrainai“, – sakė jis.

Tuo metu kariuomenių vadai susitikimo metu aptarė regiono saugumo situaciją ir bendradarbiavimo perspektyvas gynybos srityje. Vadai taip pat svarstė galimybes sustiprinti tiek sausumos, tiek specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimą.

„Saugumo situacija ir nauji iššūkiai, su kuriais susiduria šalių kariuomenės, tik patvirtina, kaip svarbu kalbėtis ir ieškoti bendrų sprendimų. Mūsų šalių kariuomenių sąveika ir integralumas yra prioritetas kalbant tiek apie taktinį, tiek operacinį lygmenis. Vizito metu daug laiko skyrėme pokalbiams apie projektus, prioritetus ir bendras pratybas. Sutarėme, kad dalinsimės karinės ekspertizės klausimais įsigyjant naujas sistemas ar įrangą“, – teigė V. Rupšys.

Vizito metu vyko ir dvišalis Lietuvos ir Latvijos kariuomenių vyriausiųjų puskarininkių susitikimas, kurio metu aptarti puskarininkių rengimo klausimai, bendradarbiavimo galimybės organizuojant puskarininkių karinį rengimą ir kvalifikacijos kėlimo kursus.

Latvijos ir Lietuvos kariuomenių vadai su delegacija taip pat lankėsi ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgose (SOP), kur buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas su Latvija, pristatyta trijų Baltijos šalių SOP koordinacinio centro veikla, aptarti regioninės gynybos klausimai bei vykstantis bendradarbiavimas NATO greitojo reagavimo pajėgose.

Pasak Lietuvos kariuomenės, Latvija yra viena iš svarbiausių Lietuvos partnerių saugumo ir gynybos srityje. Estija, Lietuva ir Latvija aktyviai koordinuojasi dėl NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių dislokavimo regione, koordinuoja gynybos planus, glaudžiai bendradarbiauja strateginės komunikacijos srityje.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA