REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 16 d. 11:11

A. Anušauskas: gavau premjerės pasiūlymą užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Augustė Lyberytė, Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


295065

Atsistatydinantis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako iš premjerės Ingridos Šimonytės sulaukęs pasiūlymo užleisti šį postą kitam politikui, tačiau tokios, anot jo, rokiruotės – atsisakė.

„Vakar darbo dienos pabaigoje gavau premjerės pasiūlymą užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui ir pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime“, – šeštadienį po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė A. Anušauskas.

„Man buvo šiek tiek netikėtas pasiūlymas. Aš tos rokiruotės atsisakiau“, – sakė jis, neįvardindamas, kas yra tas politikas, kurį premjerė norėjo matyti ministro pareigose.

Klausiamas, ar į ministro postą siūlomas dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, A. Anušauskas nurodė, jog klausimą reikėtų adresuoti ne jam.

Visgi, sprendimą pasitraukti iš Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovybės A. Anušauskas priėmė paklausęs, ar premjerė pageidautų jo atsistatydinimo.

„Tačiau paklausęs premjerės, ar iš tikrųjų nori, kad atsistatydinčiau, gavęs tokį patvirtinimą bei pasiūlymą tai padaryti nuo kitos savaitės, suprasdamas, kad šiuo sudėtingu laikotarpiui tolimesniam krašto apsaugos ministerijos darbui ir kariuomenės stiprinimui, nemažėjant grėsmėms, priimamiems sprendimas reikalingas premjerės politinis palaikymas – atsistatydinimo pareiškimą parašiau ir perdaviau premjerės biurui“, – paaiškino jis, pridurdamas, jog, jo manymu, nepadarė klaidų, kurios galėjo nulemti tokį Vyriausybės vadovės sprendimą.

Palikdamas postą A. Anušauskas pažymėjo – KAM palieka didžiuodamasis krašto apsaugos sistemos žmonėmis.

„Norėčiau padėkoti prezidentui už suteiktą pasitikėjimo kreditą. Dėkoju premjerei už buvusį palaikymą ir visiems dirbusiems kartu. Krašto apsaugos sistema per pastaruosius metus padarė tikrai daug“, – teigė jis.

„Dėkoju kariams ir karininkams, kuriuos teko garbė pažinti šiuo krizių nestokojančiu laikotarpiu. Visada žavėjausi jų atsidavimu savo tarnybai ir Lietuvos gynybai. Dėkoju kariuomenės vadui už bendrystę, už savalaikius karinius patarimus ir už karišką stuburą, kuris nesilanksto pagal politinius vėjus“, – tęsė jis.

Atmeta kritiką dėl kariuomenės

A. Anušauskas, kalbėdamas apie jo atsistatydinimo aplinkybes, minėjo jo atžvilgiu nukreiptą kritiką dėl kariuomenės stiprinimo. Jis pažymėjo su šiais priekaištais nesutinkantis.

„Dėl vieno nesutinku, kad kariuomenė tik dangstosi VGT nutarimais ir nesistengia keistis. Suprantu, kad yra ir daro įtaką feisbukinių generolų ir generolių nuolatinis zyzimas apie blogą kariuomenės vadą, kad papildomi pinigai ir karas Ukrainoje viską keitė, o krašto apsaugos ministrui, lyg kokiai iškabai, teliko tik stebėti procesą, bet taip tikrai nebuvo ir nėra“, – dėstė A. Anušauskas.

Savo ruožtu jis pabrėžė į krašto apsaugą atėjęs su „papildoma antikorupcine darbotvarke“. A. Anušauskas patikino užkirtęs kelią bandymams papirkti krašto apsaugos darbuotojus.

„Taip, man teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris pas kitus politikus, o Krašto apsaugos ministerija iškart gavo politikų pasiūlymus ir laiškus „daugiau kalbėtis“. Su kai kuriais, ypač grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais, teko supažindinti ir STT, o kai kuriuos konkursus dėl užkeltų kainų tiesiog nutraukti. Visą šią antikorupcinę veiklą premjerė palaikė“, – kalbėjo ministras.

ELTA primena, kad penktadienį Vyriausybės spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriuo patvirtino, jog premjerė Ingrida Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą atsistatydinti.

Šeštadienį I. Šimonytė savo feisbuko paskyroje parašė, kad krašto apsaugos ministro A. Anušausko atsistatydinimas nėra susijęs su kaip nors staiga pakitusia Lietuvos nacionalinio saugumo būkle ar neigiamomis žiniomis apie ministerijos veiklą. Pasak jos, tai yra susiję su lūkesčiu per šią kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA