REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Liepos 24 d. 13:12

A. Anušauskas: artimiausiu metu bus pasirašytas ketinimų protokolas su Vokietijos tankų gamintojais

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


273678

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad artimiausiu metu bus pasirašytas ketinimų protokolas su Vokietijos gamintojais dėl tankų įsigijimo.

„Artimiausiu metu, šią savaitę, mes pasirašysime ketinimų protokolą su Vokietijos gamintojais“, – pirmadienį žurnalistams po Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio sakė A. Anušauskas. Daugiau detalių apie tai ministras nebuvo linkęs atskleisti.

„Jokių detalių, nes tai yra ketinimų protokolas. Kokios detalės: kaip, kiek, kas – tai ateities klausimas, nes reikalingi tvarūs finansiniai šaltiniai“, – teigė A. Anušauskas.

„Papildomų pajėgumų kūrimui yra reikalingas ir politinių jėgų sutarimas. Tai ne vienerių, net ne penkerių metų – tai gerokai ilgesnis procesas“, – sakė A. Anušauskas.

ELTA primena, kad Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys gegužės mėnesį pranešė, jog Lietuvoje bus steigiama lengvoji pėstininkų divizija, sudaryta iš trijų brigadų, taip pat bus kuriamas tankų batalionas.

V. Rupšys pabrėžė, kad tankų bataliono steigimas šaliai yra būtinas, nepriklausomai nuo apsisprendimo kurti Lietuvos diviziją.

Kaip teigė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas, tankų įsigijimas užtruks bent 5 metus. Greičiausiai, sakė jis, bus žvalgomasi į amerikiečių ar vokiečių techniką.REDAKCIJA REKOMENDUOJA