REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Rugpjūčio 19 d. 10:44

A. Anušauskas aptarė esamą saugumo situaciją su JAV ambasadoriumi ir gynybos atašė

Lietuva

Ministras A. Anušauskas aptarė esamą saugumo situaciją su JAV ambasadoriumi ir gynybos atašė. KAM nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


185140

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, susitikęs su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriumi Lietuvoje Robertu Gilchristu ir susipažinęs su naująja JAV gynybos atašė pulkininke leitenante Stephanie Baugh, aptarė esamą Lietuvos saugumo situaciją, sakoma pranešime.

„Saugumo situacija Lietuvoje ir regione dėl Baltarusijos hibridinės atakos ir artėjančių „Zapad“ pratybų šiuo metu yra įtempta. Noriu pabrėžti, kad džiaugiamės Lietuvos ir JAV glaudžiu bendradarbiavimu bei amerikiečių parama mums – jūsų pajėgų buvimas Lietuvoje yra ypač svarbus“, – sakė ministras.

A. Anušauskas pabrėžė, kad Lietuvai svarbu išlaikyti iki šiol vykstančias nepertraukiamas JAV pajėgų rotacijas – planuojama, kad naujai į šalį atvykęs JAV batalionas liks čia 9 mėnesius.

Ministras palinkėjo sėkmės plk. ltn. S. Baugh naujose pareigose bei pristatė Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su JAV prioritetus. Be JAV pajėgų Lietuvoje buvimo, prioretizuojama ir JAV parama Lietuvos kariuomenės modernizacijai, įsigijimai ir dalyvavimas bendrose operacijose.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA