PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 25 d. 13:22

A. Anušauskas apie vokiečių sprendimą perduoti tankų Ukrainai: nuo to nusišalinti Vokietija negalėjo

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


257408

Vokietijai nusprendus Ukrainai perduoti 14 tankų „Leopard 2“, Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad tai parodo, kad Vokietija supranta NATO valstybių vienybę, palaikant Ukrainą kare prieš Rusiją.

„NATO bet kokiu atveju, kokie bebūtų dideli skirtumai tarp valstybių, jų požiūriai į Ukrainą ar į Rusiją ar į karą, aš manau, kad vienybės išlaikymas yra principinis klausimas. Ir, aš manau, kad sąjungininkų noras išlaikyti tą vienybę... Nuo to noro negalėjo nusišalinti ir Vokietija. Tai šiuo atveju, aš manau, kad tai yra esminis dalykas“, – žurnalistams trečiadienį Vyriausybės sakė A. Anušauskas.

Anot jo, tankų perdavimas Ukrainai yra svarbus žingsnis, tačiau kartu labai svarbu, kad šį ginklą ukrainiečiai tinkamai naudotų.

„Nėra universalių ginklų, nėra viską pakeičiančių ginklų, nėra viską pakeičiančių ginklų. Ir tankai, kaip ir bet kuri kita ginkluotė, turi būti naudojami tinkamai, tinkamai parenkant taktiką. Net ir pati geriausia ginkluotė vis tiek gali būti sunaikinta. Todėl, be abejonės, daug kas priklauso nuo Ukrainos vadų išmanumo. Jie jau ne kartą demonstravo Vakarų perduotos technikos išmanų naudojimą“, – dėstė A. Anušauskas.

Jis svarstė, kad ukrainiečiai Vokietijos perduotais tankais galėtų išmokti naudotis maždaug per du mėnesius.