REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 12 d. 12:27

A. Anušauskas apie galimą cheminio ginklo panaudojimą: kiekvienas toks įvykis keičia situaciją ir valstybių požiūrį

Lietuva

Eltos nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


224165

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad, jei pasitvirtintų duomenys apie galimą cheminę ataką rusų apsuptame Ukrainos uostamiestyje, tai suteiktų pagrindą vis dar Ukrainai paramos neteikiančioms valstybėms pakeisti savo požiūrį ir veiksmus.

„Patvirtinus, būtų efektyvas, kuris, kaip ir Bučos žudynės, leidžia abejojančioms šalims įsijungti į Ukrainos rėmimą. Ir, pavyzdžiui, jei yra dar šalys, abejojančios dėl sunkiosios ginkluotės tiekimo, dėl savo galimybės apskritai paremti Ukrainą, tai gali situacija keistis. 90 proc. NATO valstybių tiekia ginkluotę, 10 procentų – kol kas ne, laikosi kitos pozicijos arba neturi tokių galimybių, bet kiekvienas toks įvykis keičia situaciją, keičia valstybių požiūrį, ir aš manau, kad efektas tikrai gali būti”, – antradienį Seime kalbėjo A. Anušauskas.

Kita vertus, ministras pažymi, kad karine prasme cheminis ginklas neturi didelės reikšmės.

„Karine prasme pokyčių jokių nebūtų, visi žino, kad cheminis ginklas mažais kiekiais nebuvo ir nebus niekada efektyvus. Gali galbūt okupantas naudoti kur nors toliau nuo fronto linijos, gal tada turėtų kokį nors gąsdinantį efektą. Tačiau karine prasme tai yra ginklas, kuris neturi reikšmės pačiam kariavimui, nes mieste jo panaudojimas apskritai yra absurdiškas, jei tai yra uždaros patalpos, o kaip žinoma, Mariupolis yra sugriautas miestas, gamyklos sugriautos, likę sienos, griuvėsiai ir karine prasme nėra jokio efekto“, – pridūrė ministras.

ELTA primena, kad vėlų pirmadienį Ukrainos „Azov“ pulkas pranešė, kad Mariupolyje galimai buvo panaudotas cheminis ginklas. Ši informacija nepriklausomai dar nepatvirtinta. Tačiau Donecko srities prorusiškų separatistų atstovas Eduardas Basurinas prieš tai buvo užsiminęs apie galimą tokio ginklo pasitelkimą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA