PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 5 d. 12:41

A. Anušauskas: 51 proc. šauktinių nėra tinkami dėl sveikatos

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


255723

Šiuo metu apie 51 proc. šauktinių yra netinkami dėl sveikatos, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„51 proc. šauktinių netinkami dėl sveikatos. Tai yra didžiulis skaičius“, – ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerijoje žurnalistams teigė A. Anušauskas.

„Ar mes visiems jiems galime užtikrinti alternatyvą tarnybai? (...) Alternatyvi tarnyba yra civilinėse įstaigose. Tai užtikrinti, matyt, kol kas negalime“, – pridūrė jis.

Ministras neatmeta, jei poreikis iš civilinių įstaigų augtų, būtų galima iš anksto suplanuoti ir dėl sveikatos netinkamus karo tarnybai jaunuolius siųsti būtent į alternatyvią tarnybą.

„Jei poreikis iš civilinių institucijų augtų, kad, pavyzdžiui, mes jaunuolius, kurie norėtų alternatyvios tarnybos siųstume jiems, bet tiesiog jie irgi turi savo poreikį kuo aiškiau formuluoti, kad mes tai iš anksto žinotume“, – aiškino jis.

Be to, politikas pažymi, kad, siekiant sumažinti dėl sveikatos netinkamų jaunuolių šaukimą į tarnybą skaičių, po planuojamos šauktinių tarnybos pertvarkos būtų sudaryta galimybė vadovautis sistemoje esančiais medicininiais įrašais.

„Vienas pasiūlymas galimas, kad mes vadovausimės šaukdami, jei įvyktų ta reforma, tais medicininiais įrašais, kurie yra sveikatos įstaigose (...). norėtume vadovautis tuo, kas yra, neieškodami papildomų ligų, bet tai, kas jau yra. Jei jau užfiksuota, kad jaunuolis turi kažkokių sveikatos problemų ir visa tai yra elektroninėse duomenų bazėse, tai tuo ir būtų vadovaujamasi“, – aiškino A. Anušauskas.

Be to, paklaustas, ar dėl sveikatos problemų nebūtų galima svarstyti apie karinių pratybų kartelės nuleidimą, A. Anušauskas pažymėjo – dalis pratybų yra paremta fizine jėga. Vis tik, ministro nuomone, įgyvendinus pertvarką tarnybos pobūdis galėtų kisti.

„Nelabai čia galima nuleisi tą kartelę. Kurie bent jau epizodiškai lankėsi kariniuose poligonuose, matė pratybas, tai taip, dalis tų pratybų yra paremta fizine jėga, ištverme, tuo žmogaus atsparumu, bet, be abejo, tarnybos pobūdis kinta. Atsiranda galimybės ir, aš manau, su reforma atsiras galimybės jaunuoliams, kurie įgijo jau specialybes, pašauktiems trims mėnesiams, pagal savo profesinius įgytus įgūdžius, pavyzdžiui, mokytis valdyti kariuomenėje esančią sudėtingesnę techniką, nuo dronų iki IT ir panašiai“, – sakė politikas.