REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 15 d. 16:56

A. Anušauskas: 2 proc. BVP gynybai turi būti grindys, tačiau Lietuva pasirengusi diskutuoti ir dėl didesnio įsipareigojimo

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


259312

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas trečiadienį dalyvavo NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje, kurio metu aptarė pasirengimas liepą Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. Susitikime ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuva ir kitos regiono šalys sieks praktinių rezultatų stiprinant Aljanso priešakinę gynybą ir sąjungininkų įsipareigojimus rytiniam NATO flangui, rašoma Krašto apsaugos ministerjos pranešime žiniasklaidai.

„NATO viršūnių susitikime Vilniuje turime parodyti konkrečius rezultatus stiprinant Aljanso atgrasymą ir gynybą. Tai apima sprendimus dėl regioninių planų ir oro gynybos“, – sakė ministras A. Anušauskas.

Šalia šiuo metu vykdomos NATO oro policijos misijos siekiama Aljanso oro gynybos pajėgumų stiprinimo Lietuvoje. NATO oro gynybos stiprinimas apimtų ne tik papildomus naikintuvus, bet ir antžeminių oro gynybos sistemų dislokavimą regione. Tai būtų labai svarbus papildomas NATO sąjungininkų indėlis, kuris sustiprintų mūsų regiono saugumą.

„Lietuvai ypač svarbu sklandus perėjimas iš taikos meto NATO oro policijos misijos į oro gynybą. Tai turime ištestuoti praktiškai taikos metu. NATO oro gynybos pajėgumų stiprinimas padėtų oro gynybos pajėgoms greitai adaptuotis besikeičiančioje saugumo aplinkoje ir reaguoti nedelsiant į bet kokias provokacijas ar agresiją“, – pabrėžė ministras, pristatydamas Baltijos šalių pasiūlytą idėją.

Susitikime ministrai daug dėmesio skyrė gynybos investicijų įsipareigojimo atnaujinimo aptarimui, dėl kurio galėtų būti sutarta Vilniaus viršūnių susitikime, taip pat patvirtino politines gaires gynybos planavimui.

„Turime sutarti dėl gynybos pramonės pajėgumų stiprinimo bei ambicingo ilgalaikio įsipareigojimo gynybos finansavimo didinimui. 2 procentai BVP gynybai turi būti grindys, tačiau Lietuva yra pasirengusi diskutuoti ir dėl didesnio įsipareigojimo“, – teigė A. Anušauskas.

Briuselyje ministras taip pat susitiko su Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistoriusu, Nyderlandų gynybos ministre Kajsa Ollongren ir Lenkijos gynybos ministru Mariuszu Blaszczaku. Taip pat vyko bendras Baltijos valstybių ir jose dislokuotoms priešakinėms pajėgoms vadovaujančių Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir Kanados gynybos ministrų susitikimas, rašoma ministerijos pranešime.REDAKCIJA REKOMENDUOJA