REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Gegužės 22 d. 18:21

A. Adamkienė išlydima į paskutinę kelionę (nuotraukų galerija)

Vilnius

Andriaus Ufarto ir BNS nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


267953

Prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma Adamkienė išlydima į paskutinę kelionę. Pagerbti jos atminimo pirmadienį prezidentūroje rinkosi draugai ir bičiuliai.

Pirmadienį prezidentūros Kolonų salėje atsisveikinama su buvusia Lietuvos pirmąja ponia Alma Adamkiene. Pagerbti A. Adamkienės atminimo rinkosi įvairūs politikos, kultūros atstovai ir visuomenės veikėjai. Vienas pirmųjų automobiliu atvyko žmonos gedintis Valdas Adamkus.

Į prezidentūros rūmų Kolonų salę pagerbti A. Adamkienės atminimo atvyko Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene. Pasak G. Nausėdos, ponia A. Adamkienė buvo neeilinis ir nuostabus žmogus.

„Kuomet ji buvo šalia mūsų, atrodė, kad taip ir turi būti, kad tai yra mūsų gyvenimo dalis. Tačiau kai netenki žmogaus, supranti, kokia didelė, kokia milžiniška ta netektis, ir jos neįmanoma niekuo užpildyti. Belieka guostis tik tuo, kad likimas padovanojo tą galimybę mums visiems pažinti ponią Almą – kam artimiau, kas galbūt tolimesnį ryšį išsaugojo. Tačiau net ir žmonės, kurie niekada su ponia Alma nesusidūrė, jie vis tiek ją labai mylėjo, nes jie matė per atstumą, koks nuostabus ir neeilinis tai yra žmogus“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda pabrėžė, kad stiprybės palinkėti labiausiai norisi labai mylimam Lietuvoje žmogui – prezidentui V. Adamkui.

„Jam tikrai bus nelengva ir dabar labai svarbu, kad mes jį palaikytumėme, kad jis matytų, kad jis ne vienas su šituo skausmu. O Lietuva tikrai bus dėkinga poniai Almai už daug ką. Pirmiausia už tai, kad atnešė šitiek daug šviesos, gėrio, atjautos, žmogiškos kultūros ir prisidėjo prie Lietuvos tapsmo civilizuota vakarietiška valstybe. Jos indėlis į visa tai buvo taip pat didžiulis. Tad užuojauta visiems mums, visai Lietuvai“, – pažymėjo prezidentas.

Tarp atvykusių atsisveikinti premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vilniaus meras Valdas Benkunskas su žmona ir kiti.

Su A. Adamkiene atsisveikinti galima bus pirmadienio vakarą, 18.00–21.00 val. ir antradienį nuo 9.00 val. iki 11.30 val.

Karsto išnešimas planuojamas antradienį 12.10 val. 12.30 val. Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje už A. Adamkienę bus aukojamos Šv. Mišios.

Laidotuvės numatomos antradienį 16.00 val. Kaune, Petrašiūnų kapinėse.

Norinčiųjų atsisveikinti su A. Adamkiene prašoma nenešti gėlių, o joms skirtus pinigus, tęsiant Almos Adamkienės gyvenimo ir darbų dvasią, paaukoti filantropiniams tikslams.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA