REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gegužės 4 d. 15:45

8 vaikus išauginusiai kraštietei įteiktas ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“

Marijampolė

Roberto Dačkaus nuotr.

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


36670

Gegužės 2 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais buvo apdovanotos 46 mamos iš visos Lietuvos, išauginusios ir gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų. Tarp apdovanotų ir pajevonietė Gema Ryckienė, kuri pagerbta ir įvertinta už tai, kad išaugino ir dorai išauklėjo aštuonis vaikus. Ordiną mūsų kraštietei įteikė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

1-18364.jpg

Dauguma apdovanotų mamų užaugino po 5 vaikus, bet buvo ir tokių, kurios užaugino daugiau – 8, 9, 10 ar net 12 vaikų. G. Ryckienė pagimdė ir su sutuoktiniu Petru Ryckiu išaugino aštuonias atžalas – keturis sūnus ir keturias dukras.

Apdovanotoms motinoms sykiu įteikti apdovanojimo dokumentai: Respublikos Prezidento dekretas, šalies vadovo pasirašytas ir jo antspaudu patvirtintas ordino diplomas, ordinų kanclerio pasirašytas ir jo antspaudu patvirtintas medalio ženklo liudijimas. Sykiu su medaliu skiriama vienkartinė kelių šimtų eurų piniginė premija.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojimų metu padėkojo mamoms už tai, kad savo vaikus apdovanojo meile ir šiluma. Juk mamos meilės gavęs žmogus vėliau ja dalijasi su kitais, ir taip meilės vis daugėja.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos informacijąREDAKCIJA REKOMENDUOJA