REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Kovo 2 d. 20:11

7 juokingi kačių įpročiai: kodėl jos taip elgiasi?

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


292631

Katės nuolat mus stebina savo keistais įpročiais. Jos trina galvą į kojas ir baldus, vagia maistą nuo stalo, slepiasi dėžėse ir traukia maistą iš dubens ant grindų. Kiekviena tokia keistenybė turi savo paaiškinimą. Net ir tūkstančius metų po prijaukinimo katės išlaiko laukinius instinktus, kurių jų protėviams reikėjo išgyventi.

1. Eina paskui šeimininką į tualetą

Kačių savininkai žino, kad tualete privatumas – retas dalykas. Tereikia užsidaryti duris ir augintinis tuoj pat pradės jas krapštyti ir kniaukti, kad būtų įleistas.

Šioje situacijoje dera dvi kačių savybės – domėjimasis šeimininku ir nepasitenkinimas uždaromis erdvėmis. Katės iš prigimties yra labai smalsios ir nuolat stebi savo šeimininką. Jos nemėgsta uždarų durų, nes tai neleidžia joms kontroliuoti namų erdvės. Kai mylimas šeimininkas užsidaro vonioje, tai iškart sukelia gyvūno susidomėjimą ir norą pasitikrinti, ką žmogus ten veikia. Be to, vonioje visada yra gėlo vandens ir įdomių kvapų.

2. Mėto daiktus

Internete dažnai pasirodo juokingų vaizdo įrašų, kuriuose katės numeta smulkius daiktus nuo stalo ar palangės krašto. Taip pasireiškia jų medžioklės instinktai. Katėms patinka judinti mažus daiktus ir patikrinti, ar jų grobis neatgis ir nepradės bėgti.

Kitas galimas paaiškinimas – bandymas patraukti žmogaus dėmesį. Katės žino, kad jų šeimininkas supyksta, kai jos mėto daiktus, tad kartais ima taip elgtis norėdamos, kad šis prieitų ir nepamirštų, kad namuose yra katė.

3. Geria vandenį iš čiaupo

Daugelis kačių mieliau geria vandenį iš čiaupo ar net tualeto, nors jų dubenėlis pilnas geriamojo vandens. Faktas tas, kad katės mėgsta švarų ir tekantį vandenį – tai joms asocijuojasi su gaivumu ir švara.

Taip pat gali būti, kad katei tiesiog nepatogu gerti iš dubens – pavyzdžiui, indas per siauras, trukdo pašalianiai kvapai arba yra per arti maisto. Nepamirškite, kad šie gyvūnai yra labai išrankūs.

4. Trina galvą į kojas

Vienas juokingiausių kačių įpročių turi mielą paaiškinimą. Tai reiškia, kad augintinis jus myli ir nori paženklinti jūsų pėdas savo kvapu. Katės sveikina žmones ir viena kitą trindamos veidus. Kitas galimas paaiškinimas – katė savo jautriais ūsais bando išsiaiškinti, iš kur tas žmogus kilęs ir kaip jis kvepia.

5. Laižo, o paskui įkanda

Neįsižeiskite savo augintinio, jei jis meiliai laižo jūsų rankas ir glaustosi, o po akimirkos įkanda. Toks elgesys pasitaiko net meilioms katėms. Taip gyvūnai žaidžia su jumis medžioklę. Geriau neskatinti tokio elgesio, patraukti ranką, kitaip katė pradės suvokti jūsų delną kaip objektą, su kuriuo galima žaisti.

6. Atneša maisto

Jei katė atneša jums maisto ar žaislą, tai yra rūpestingumo ženklas. Gyvūnas mano, kad tu pats nemoki medžioti, ir atneša tau grobį.

Kartais katės šeimininkui maisto neatneša, o tiesiog ištraukia jį iš dubens. Katei gali būti nepatogu valgyti iš dubenėlio, nes jis per siauras ir liečia ūsus. Katės taip pat gali paslėpti maistą namuose, kad apsaugotų atsargas nuo galimų plėšrūnų.

7. Kramto žolę

Katės, kurios laisvai vaikšto lauke, mėgsta kramtyti žolę. Žalumynais jie stengiasi išvalyti skrandį nuo nesuvirškinto maisto ir savo plaukų kamuolių. Tačiau katės nežino, kurie augalai joms yra nuodingi ir gali apsinuodyti.

Parengta pagal Unian.netREDAKCIJA REKOMENDUOJA