REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sekundė pliusams2022 m. Rugpjūčio 22 d. 10:09

4 svarios priežastys, dėl kurių SEO paslaugos būtinos kiekvienam verslui

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


243596

Jei tavęs nėra internete, vadinasi, tavęs nėra niekur. Šiek tiek nuvalkiota, tačiau sutikite, iš tiesų taikli frazė, kalbant apie norinčiuosius parduoti tam tikras prekes ar paslaugas. Žinoma, tiesiog būti internete anaiptol nepakanka. Reikia būti tokiu žinomu, jog tikslinė auditorija nesunkiai tave „atkapstytų“ iš viso kalno panašaus pobūdžio internetinių svetainių.

Jei potencialūs lankytojai ateitų tiesiogiai, tai yra suvesdami konkrečios interneto svetainės pavadinimą, viskas būtų labai paprasta. Visgi, pastarieji dažniausiai naudoja tarpininką, tai yra internetinės paieškos sistemą, pavyzdžiui, visiems puikiai žinomą Google paiešką.

Paieškos laukelyje suvedę aktualią frazę (pavyzdžiui, „vaikiški drabužiai“), vartotojai kompiuterio ar kito išmaniojo įrenginio ekrane išvysta visą eilę nuorodų į įvairias svetaines. Gali tekti gerokai paplušėti, kol tarp užklausos rezultatų rasite savo svetainę. Turbūt nereikia sakyti, jog potencialus klientas negaiš savo brangaus laiko, ieškodamas būtent Jūsų. Jis tiesiog spustels vieną iš pirmųjų nuorodų, vedančią, deja, pas Jūsų konkurentus.

Gali būti, jog to konkurento prekės ar paslaugos ir nėra niekuo geresnės už Jūsų, tačiau neabejotinas pastarojo pranašumas – tinkamai atliktas SEO optimizavimas. Būtent SEO (interneto svetainių pritaikymas paieškos sistemoms) įtakoja nuorodų į tam tikras svetaines Google ar kitos paieškos sistemoje išsidėstymo tvarką, pateikiamą atsižvelgiant į tam tikrus raktinius žodžius.

Jei Jūsų svetainė sunkiai surandama ir turi mažai organinio lankytojų srauto, vienintelė išeitis tapti geriau matomais ir patrauklesniais lankytojų akyse – kokybiškos SEO paslaugos. Žemiau pateiktos pagrindinės priežastys, dėl kurių SEO paslaugos yra būtinos kiekvienam verslui, norinčiam išlikti konkurencingu bei pelningu.

Aukštesnės pozicijos paieškos sistemoje – didesni pardavimai

Kiekvieno verslininko pagrindinis tikslas neabejotinai yra parduoti kuo daugiau prekių ar paslaugų ir gauti pelną. Pagal šiuolaikines tendencijas, dauguma pirkimų prasideda paieškos langelyje, tad kuo aukštesnė pozicija paieškos sistemoje, tuo interneto svetainę pamatys ir pasieks daugiau tikslinių klientų.

Google paieškos rezultatų auditorija – tai tikslinis Jūsų klientas, kuris yra kur kas labiau linkęs konvertuotis, nei tradicinės reklamos priemonės. Pirmame paieškos puslapyje esančios svetainės gauna 90% srauto pagal atitinkamą paieškos žodį. Pasitelkus kryptingą ir ilgalaikį SEO optimizacijos vykdymą yra užtikrinamas natūralus interneto vartotojų susidomėjimas Jūsų verslu, auga Jūsų prekės ženklo reputacija, o svarbiausia – Jūsų pajamos auga.

Aukštesnės pozicijos paieškos sistemoje – galimybė populiarinti savo prekinį ženklą

Vieni interneto vartotojai į vieną ar kitą interneto svetainę užsuka su konkrečiu tikslu kažką įsigyti. Kiti, kaip ir įprastoje fizinėje parduotuvėje, tiesiog apsižvalgo, susipažįsta su Jūsų turimu prekių/paslaugų asortimentu. Vadinasi, kokybiškos SEO paslaugos didžiąją dalimi atsiperka jau tada, kai klientas randa Jūsų svetainę ir skiria laiko pažinčiai su ja. Gavęs daugiau informacijos apie Jūsų prekinį ženklą ir Jūsų interneto svetainėje radęs tai, kas atitinka individualius poreikius, tikėtina, klientas grįš dar kartą ir kažką įsigys. Galbūt net rekomenduos Jus savo draugui, kaip dėmesio vertą tam tikros prekės/paslaugos pardavėją.

Aukštesnės pozicijos paieškos sistemoje – galimybė suformuoti rinkos lyderio vardą

Pirmo įspūdžio svarba aktuali ne tik realiame gyvenime, bet ir internetinėje erdvėje. Ieškant informacijos, susijusios su jau minėtais vaikiškais rūbais ir tarp pirmų paieškos rezultatų kaskart išvystant nuorodą į Jūsų interneto svetainę, natūralu, apie Jūsų verslą susiformuoja teigiamas įspūdis. Vartotojas, galbūt net nesigilindamas į Jūsų siūlomas prekes/paslaugas, ima laikyti Jus savotišku rinkos lyderiu. Jei visagalis Google‘as rekomenduoja, neabejotinai esate patikimas pardavėjas! Beliks tik sukurti klientui teigiamą apsipirkimo patirtį.

SEO paslaugos skatina visapusiškai gerinti teikiamų paslaugų/parduodamų prekių kokybę

Tinkamai atlikus SEO optimizavimą ir pagerinus Jūsų interneto svetainės pozicijas paieškos sistemoje – tai tik pusė darbo, siekiant suformuoti lojalių pirkėjų ratą. Šiandieninis interneto vartotojas aiškiai žino poreikius ir, galima sakyti, yra net šiek tiek išrankus. Neradęs pas Jus to, kas tinka/patinka ir, žinodamas, jog jo dėmesio laukia platus ratas panašių prekių/paslaugų pardavėjų, šis tiesiog paspaus „back“ mygtuką. Ir, grįžęs į Google, atidarys kito konkurento nuorodą.

Norint, jog toks scenarijus netaptų realybe, SEO paslaugos yra neatsiejamos nuo tinklapio kokybės gerinimo. Patogesnis naršymas, akiai patrauklesnis dizainas, kokybiškas, originalus turinys, asortimento įvairovė. Taigi, darbas su SEO profesionalais – savotiškas „spyris“ padaryti tai, kas būtina siekiant visapusiškai pagerinti interneto svetainės, taip pat – joje siūlomo prekių/paslaugų asortimento kokybę.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA